Güncel

Spotify zam yapmayı planıyor

Popüler dijital müzik platformu Spotify abonelik ücretlerine zam yapmayı planlıyor.


Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bilgilere göre Spotify abonelik ücretlerine zam yapmayı planlıyor. Fiyat artışı ilk etapta markanın anavatanı olan İskandinavya ülkelerinde hayata geçirilecek ve bu sayede üyelerin tepkileri ölçülecek.

Spotify zam yapmayı planıyor

İddialara göre dijital platform ücretlerine yaklaşık yüzde 13 oranında zam yapacak. Yapılan zam ilk etapta İskandinav ülkelerinde uygulanacak ve gelen tepkilere göre diğer ülkelerde de uygulamaya konulacak.

Fiyat artışının temel sebebi ise müzik piyasasından yükselen kazançların düştüğü şikayetleri. Zor bir iş alanında birçok tarafı memnun etmeye çalışan Spotify, gelen baskılara daha fazla dayanamıyor gibi görünüyor. Uzun yıllardır zarar eden şirketin bu hamle ile biraz olsun kâr etmeyi hedefleyeceği de düşünülüyor.

İddiaların kesin olmadığını belirtelim. Olası zammın önümüzdeki dönemde Türkiye'de de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.