Güncel

Netflix’in ilk Türk dizisinin ismi belli oldu !

Netflix'in ilk yerli Türk dizisi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.


Netflix, Roma’da gerçekleşen See What’s Next etkinliğinde yeni projeleri hakkında bilgiler paylaştı. Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, 2018’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan çıkan yüzden’den fazla yerel projeyi dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerle buluşturacak. 

Netflix CCO’su Ted Sarandos, konu hakkında; “İyi hikayelerin sınır tanımadığına inanıyoruz. Farklı ülkeler ve kültürlerden gelen farklı dillerdeki benzersiz içerikler, yegane sınırlamanın yaratıcılarının hayal gücünden ibaret olduğu uluslararası bir platform bulduğunda, dünya genelinde yankı uyandırarak evrensel hikayelere dönüşüyor” açıklamasında bulundu.

Birçok yerel proje konusunda tüm hızıyla çalışmalara devam eden Netflix, etkinlik sırasında toplam 10 yeni Avrupa projesinin duyurusunu gerçekleştirdi:

Hollanda’da çekilen ilk orijinal dizi, Fransa’dan Mortel, Almanya’dan The Wave, İtalya’dan Luna Nera, İspanya’dan La Casa de Papel Kısım 3, İngiltere’den The English Game ve Turn Up Charlie’nin yanı sıra biri Fransız yapımı bir belgesel dizi, diğeri ABD’de çekilen bir Fransız yapımı The Staircase, Türkiye'den ise The Protector  açıklanan yeni yapımlar arasında.

Böylelikle Netflix tarafından ülkemizde çekilecek ilk yerli dizimizin adı da açıklanmış oldu. The Protector henüz ne zaman vizyona girecek bilinmez ancak global bir şirketin ülkemizde de çalışmalar yapması ülkemiz adına açıkçası güzel bir gelişme.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.