Güncel

Xiaomi büyük bir sürpriz peşinde

Xiaomi mobil sektöründe oldukça başarılı işlere imza attı. Görünüşe göre şirket başarılı olduğu alanları genişletmek istiyor.

Xiaomi büyük bir sürpriz peşinde

Birkaç ay önce, bu yılın Mart ayında Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı elektrikli araç işine başladığını resmen duyurdu. Şimdi, Çin'den gelen yeni bir rapora göre, firma ekibini genişletmek için kolları sıvadı.

Xiaomi, şirkette Veri Platformları, Araca Monte Altyapı, Karar ve Planlama, Milimetre Dalgası Algoritmaları, Geliştirme Araçları, Ön Uç Geliştirme, Gömülü Yazılım, Yüksek Hassasiyetli Haritalar, Simülasyon vb. kategorileri içeren birkaç yeni pozisyon açtı. Ayrıca, tüm pozisyonlar için hazırlanan iş listesinde iş adresinin Haidian, Pekin'de olduğu gösteriliyor. Daha önce şirket, Xiaomi Araştırma ve Geliştirme Merkezinin Pekin'de olacağını söylemişti ancak bu firma tarafından doğrulanmamıştı.

Xiaomi elektrikli araçlar üzerine çalışacak

Şirket, şirket elektrikli araçlar ve ilgili işler üzerinde çalışmak üzere tamamına sahip olduğu yeni bir yan kuruluş kurdu. Başlangıçta, yaklaşık 10 milyar yuan (1.5 milyar dolar) yatırım yapmayı planlıyor, ancak 10 yıllık bir süre içinde, Xiaomi bu yeni iş kategorisi için 10 milyar dolardan fazla yatırım yapmış olacak.

Şu anda Xiaomi Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı olan Lei Jun, bu yeni akıllı elektrikli araçlar kuruluşunun İcra Kurulu Başkanı olarak da görev yapacak. Xiaomi'nin akıllı arabasının bir tüketici ürünü olması ve kitlesel pazarı hedef alması muhtemel.

Şirketin daha önce Çin'deki Great Wall Motor Co Ltd ile ortak olduğu şirketin fabrikasını kendi elektrikli arabasını yapmak için kullandığı söylentileri vardı. Şirketin Xiaomi ile ortak olmayı reddetmesinin ardından Lei Jun, kısa süre önce Çin'deki Great Wall Motor'un Araştırma ve Geliştirme Merkezini ziyaret etti ancak son ziyaretin sonucu henüz açıklanmadı.

Yorumlar
yakup
Xiaomi elektrikli araçlar üzerine çalışacak çalışması güzel birşey lakin xiaomi araçları piyasaya çıkınca ikikere düşünün öyle alın derim canınız kıymetli ise
Cevapla
Gizemli
Bence x mi on numara beş yıldız
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.