Güncel

Nokia'dan Google'a patent davası!

Nokia Google'a dava açacak!


Nokia'nın Windows Phone satışlarının düşüşünün ardından bazı planları olduğundan geçtiğimiz haberimizde bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde en çok gündeme gelen patent davalarından biri de Samsung ile Apple arasındaki bitmek bilmeyen patent davalarıydı. Son gelişmelerle Google da Nexus için Samsung-Apple davasına dahil olma kararı almıştı.

En olası ihtimal Nokia'nın Android bir telefon çıkarmasıydı. Şimdi Nokia'dan bir patent ihlali durumuyla karşı karşıyayız. Google'ın I/O konferansında duyurduğu Asus ile çalışarak çıkardığı Nexus 7'de kendilerine ait bazı patentli teknolojilerin kullanıldığını iddia ediyor. WiFi standartlarından kaynaklanan bu patent konusu hakkında Nokia ne Google'ın ne de Asus'un bu konuda lisanslı bir girişiminin olmadığını belirtiyor.

1341469930_legal.jpg

Eğer Nokia bu konuda haklı çıkarsa özellikle Asus'un bir çok modelinden de başı ağrıyabilir. Google ya da Asus konuyla ilgili açıklama yapmadı. Son günlerde  hızla düşen pazar payına rağmen Nokia oldukça zengin bir patent ailesine sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.