Güncel

Nüfus işlemlerinizi artık bu numaradan yapın!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen kısa yeni numara çok işinize yarayacak.


Yeni gelen bir hizmet herkesi memnun edecek. İçişleri Bakanlığı'na tahsis edilen yeni numara ile vatandaşların resmi işlemlerinde kolaylık sağlanacak. Böylece vatandaş bu bilgiler için bir sürü yol gidip sıra beklemeyecek. Evde oturduğu yerden bilgilerini öğrenebilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından talep edilen ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen kısa yeni numara 199 oldu.

1343831102_telefon-resim-1.jpg

Yeni kullanıma açılacak olan alo 199 Nüfus hattı ile resmi işlemler için yapacağınız başvuruların bir kısmını resmi dairelere gitmenize gerek kalmadan telefon üzerinden gerçekleştirebileceksiniz..

Yeni servis ile beraber yapılacak olan resmi işlemler arasında; doğum, ölüm, evlenme, boşanma, nüfus ve aile cüzdanı, Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığının kaybedilmesi, çok vatandaşlık gibi işler bulunuyor. Bu hizmetler için başvurular ve bilgi taleplerinin bir kısmı Alo Nüfus hattından yapılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.