Güncel

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor!

Çalışma: Kuzey Amerikalıların %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor!

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor!

Yatırımcıların, genişlemeye devam ederken güvenli ve emniyetli bir şekilde gezinmek için kripto alanı hakkında sağlam bir anlayışa sahip olması daha hayati hale geliyor.

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor!

Kripto para birimi yatırım sürecini tartışırken, "kripto okuryazarlığı" terimi, bir yatırımcının dijital varlık ortamına aşinalık ve anlayış düzeyini ifade eder. Son piyasa düşüşlerinin hızı ve şaşırtıcı boyutu, tedbirsiz bireysel yatırımcıları hazırlıksız yakalamış olabilir.

Bybit ve Toluna'nın 16 Ocak'ta yayınlanan Kripto Yatırım Okuryazarlığı raporuna göre, özellikle Kuzey Amerikalı yatırımcıların %64'ü kripto yatırımı yapmadan önce iki saatten az zaman harcıyor veya hiç araştırma yapmıyor.

Yatırımlara nasıl para harcanacağına karar vermeden önce kişinin kendi araştırmasını ve analizini yapması gerekir. Bununla birlikte, her beş kripto para birimi yatırımcısından ikisi, yatırım yapmadan önce iki saatten az durum tespiti yapıyor.

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor! - Resim : 1

Durum tespiti için harcanan zaman. Kaynak: Bybit

Asya ülkeleri ve Pasifik'in gelişmekte olan ekonomileri araştırmaya en çok zaman ayırıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, kuşaklara bakıldığında, Boomers'lar analizlerine en çok zaman ayıranlardır.

Boomers'ın %34'ü yatırım yapmadan önce diğer nesillere göre %50 daha fazla, kendi araştırmalarını yapmak için birkaç gün harcıyor.

Kripto durum tespiti davranışı

Buna ek olarak, araştırmanın bulguları, Boomers kuşağının teknik değişkenlere daha fazla önem verdiği için diğer kuşaklardan ortalama %20 daha tasarruflu olduğunu gösteriyor.

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor! - Resim : 2

Bilgili boomer yatırımcıları. Kaynak: Bybit

Bu arada, müstakbel yatırımcılar, bir token projesinin itibarına, projenin teknik faktörlerinden daha fazla öncelik verirler.

O ülkenin %64'ü 'hiç araştırma yapmadan' kripto paraya yatırım yapıyor! - Resim : 3

Yatırımcıların bir kripto para birimi belirtecinde aradığı şey. Kaynak: Bybit

Belirteç projelerini seçmek için kullanılan yöntemin aksine, merkezi borsaların (CEX'ler) günlük iş uygulaması yönleri, itibar faktörlerinden %30 daha fazla bir marjla tercih edilir.

Kripto para birimi bir varlık sınıfı olarak henüz emekleme aşamasında olsa da, yatırımcılar kripto para biriminin yedi aydan iki yıla kadar değişen uzun vadeli yatırım ufukları sergileyen uzun vadeli gelişme potansiyeline güvenmeye devam ediyor.

Aslında, Boomers ve Gen X üyeleri, en az altı aydır ellerinde tuttuklarından beri en güçlü elmas ellere sahipler.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.