Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin!

Meme kripto para birimleri, 2021 boğa piyasası sırasında öne çıktı! İşte Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin!

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin!

Meme kripto para birimleri, 2021 boğa piyasası sırasında öne çıktı ve Dogecoin ( DOGE ) gibi madeni paraların önderliğinde meteorik bir değer artışı kaydetti. Bununla birlikte, geçen yıl boyunca, genel pazar bir satış yaşadığı için çoğu meme parasının değeri önemli ölçüde düştü.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin!

Artan ağ geliştirme ve kullanım durumları gibi faktörlerin yardımıyla bazı mem paraları odak noktası olmaya devam ediyor. Bu nedenle, Finbold tarafından analiz edildiği üzere, Ocak 2023'te izlenecek en iyi beş mem coin aşağıdadır.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin 2022'de çoğunlukla kırmızı bölgede işlem görse de ağ geliştirme ve benimseme haberleriyle desteklenen küçük kazançlar kaydetti. Özellikle varlık, Tesla CEO'su Elon  Musk'tan destek aldıktan sonra yükseldi.

DOGE, tokenin Twitter'da bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar olduğu düşünüldüğünde, geçerli bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor. Aynı zamanda yatırımcılar, Musk ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in ağı geliştirme planları olduğunun ortaya çıkmasının ardından olası ilerlemeyi arıyor.

Ek olarak DOGE, 2022'nin küçük zirvelerini inşa etmeyi hedefliyor olabilir. Bu durumda Dogecoin, 2022'de piyasa değerine göre %54 değer kaybederek ilk on kripto para birimi arasında en iyi performansı gösteren ikinci oldu. Mevcut durumda varlık, günlük yaklaşık %2,8'lik kazançlarla 0,072 dolardan işlem görüyor.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin! - Resim : 1

Dogecoin bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Shiba Inu'nun (SHIB)

Shiba Inu ( SHIB ), önemli fiyat düzeltmesinden uzakta, topluluk ağ üzerinde çeşitli ürünler sunmaya çalışırken 2023'te birkaç dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Örneğin, merkezi olmayan finans ( DeFi ), Shibarium adlı Shiba Inu katman-2 ölçekleme çözümünün lansmanını ve metaverse'ye artan ilgiyi dört gözle bekliyor.

Basın zamanında Shiba Inu, son 24 saatte %2'nin üzerinde kazançla 0,0000082 $'dan işlem görüyordu.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin! - Resim : 2

Shiba Inu bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bonk (BONK)

Shiba Inu temalı varlık, piyasadaki gerilemeye rağmen erken yatırımcılar büyük kazanç elde ettikçe artan topluluk heyecanına tanık oluyor. Özellikle Bonk (BONK), Solana ( SOL ) misli olmayan token ( NFT ) topluluklarına ve yaratıcılarına havadan atıldı, bu da işlem hacminde ve satın alma baskısında artışa neden oldu.

Bonk ivme kazanıyor olsa da, tokenın diğer mem paralarının başarısını tekrarlayıp tekrarlamadığını izlemek ilginç olacak. İlk getirilere göre, token Ocak 2023 için kesin bir saat. Şu anda Bonk, son 24 saatte %60'ın üzerinde kazançla 0,0000020$'dan el değiştiriyor.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin! - Resim : 3

Bonk bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Terra Klasik (LUNC)

Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşünün ardından, platformun orijinal zinciri Terra Classic ( LUNC ), meme paralarının fiyat hareketini taklit etti. Koordineli topluluk kısa vadeli sıkıştırmalarıyla desteklenen LUNC, kazançları kaydetmek için genel piyasa fiyat hareketine meydan okudu.

Şu anda, LUNC'nin beklentileri büyük ölçüde, sürekli yazma süreci gibi girişimlerin yanı sıra yerleşik kripto varlıklarının sürekli desteğine bağlı olacaktır. Bununla birlikte, Terra'nın kurucusu Do Kwon ile ilgili herhangi bir gelişme ilgi çekicidir. LUNC, 24 saat içinde %1,3'ün üzerinde kazançla 0,00015 dolardan işlem görüyor.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin! - Resim : 4

Terra Classic bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Floki İnu (FLOKI)

Floki Inu (FLOKI), Shiba Inu'nun elde ettiği başarının ardından yaratıldı. Şu anda Floki topluluğu, NFT pazarlarının, metaverse tabanlı oyunların ve eğitim platformlarının üç ana alanını geliştirmeye odaklanıyor.

Geliştirmenin başarısı muhtemelen Floki Inu'ya daha fazla fayda sunacak ve onu kitleler için çekici kılacak. SHIB ve DOGE gibi FLOKI de Musk'tan olası girdiler arayacaktır. Basın zamanında FLOKI, son 24 saat içinde yaklaşık %0,5'lik kazançlarla 0,0000078 $'dan işlem görüyordu.

Ocak 2023'te izlenecek en iyi 5 meme coin! - Resim : 5

Floki bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Sonuç olarak, meme paralarının toparlanma yeteneği, konsolidasyon aşamasında kalan genel piyasa hareketi tarafından belirlenecektir. İlgili toplulukların ayrıca, meme paralarının sağlam bir fayda sağlamadığı için eleştirildiği göz önüne alındığında, ekstra sıkı çalışması gerekecek.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.