Ocak 2023'te oynanacak en iyi NFT oyunları!

Ocak 2023'te oynanacak en iyi NFT oyunlarını sizler için listeledik!

Ocak 2023'te oynanacak en iyi NFT oyunları!

Kripto para birimi endüstrisinin genişlemesiyle birlikte, temeldeki blockchain teknolojisine dayalı oyunlar da popülerlik kazanıyor ve kullanıcıların oynamasına, keşfetmesine, toplamasına, ticaret yapmasına ve kazanmak.

Ocak 2023'te oynanacak en iyi NFT oyunları!

Yeni yılın ilk ayı yaklaşırken Finbold, bu süre zarfında her blockchain ve oyun meraklısının yapılacaklar listesinde yer alması gereken birkaç (hem yeni hem de eski) NFT oyun projesinin derinlemesine bir analizini gerçekleştirdi.

illuvyum

Bir bilimkurgu açık dünya oyun deneyimi olan Illuvium, oyuncuyu Ethereum ( ETH ) blok zinciri üzerine inşa edilmiş tamamen keşfedilebilir yedi uzaylı manzarasına götürür ve Illuvium'un yok olmasına yol açan felaket olaylarını araştırmalarına, NFT Illuvials'ı yakalamalarına ve takas etmelerine olanak tanır. Çiftlik malzemeleri, oyun oynarken ve turnuvalarda yarışırken ILV kripto jetonları kazanın ve daha fazlasını yapın.

Bu arada, Illuvium ekibi yakın zamanda , temel Illuvium oyun deneyiminin üçüncü ayağı olan Illuvium: Zero'nun 6 Ocak 2023'te Özel Alfa aşamasına gireceğini ve tüm Illuvium arsa sahipleri tarafından erişilebileceğini duyurdu.

Sorare

Ethereum blok zincirinde yönetimsel olarak oynamayı, toplamayı, rekabet etmeyi, kazanmayı ve lisanslı dijital kartları takas etmeyi kolaylaştıran bir NFT oyunu olan Sorare, 30 resmi NBA dizilişinden, 300 futbol kulübünden ve 30 Major League Baseball (MLB) takımından dünyanın en iyi oyuncularını içeriyor.

Sorare geliştiricileri sık sık kullanıcıları için son Mundial çılgınlığına katılmak için düzenlenen turnuvalar gibi turnuvalar düzenler. Özellikle Kasım ayında, oyuncuların Maç Günlerinde rekabet etmek ve liderlik tablolarında yer almak için kendi kadrolarını seçmelerine, yönetmelerine ve güçlendirmelerine olanak tanıyan bir turnuva olan Sorare: Global Cup '22'yi başlattılar.

The Walking Dead: Empires

AMC'nin The Walking Dead serisi artık çok oyunculu bir strateji hayatta kalma oyununa sahip. İkonik zombi serisinin dünyasında geçen The Walking Dead: Empires , Ember Entertainment tarafından yaratıldı ve Gala Games tarafından piyasaya sürüldü ve oyuncuların ekip kurmasına, "yürüyen ölüleri temizlemek, zanaat yapmak ve hayatta kalmak için savaşmasına" olanak tanıyor.

Daryl Dixon gibi ünlü karakterlerin de yer aldığı ve oyuncuların ölümsüzler ordusuna karşı kendileri ve müttefikleri için güvenli bir yer inşa edebilecekleri NFT'leri indiren oyunun ilk halka açık oyun testi 31 Ağustos 2022'de yayınlandı.

Dogami

Dünyanın ilk Web3 tabanlı evcil hayvan sahibi simülatörü Dogami, Tezos ( XTZ ) blok zincirinde, oyuncuların aynı anda (90'ların Tamagochi'si gibi) benzersiz bir 3D köpek NFT'sini (90'ların Tamagochi'si gibi) yetiştirmelerine olanak tanıyan mobil öncelikli bir yaşam tarzı oyunu olarak yaratıldı. DOGA jetonları kazanma, NFT koleksiyonlarını büyütme ve Dogami pazarında ticaret yapma zamanı.

Dogami kısa süre önce, oyunun daha önce Ubisoft, Animoca Brands, Tezos ve The Sandbox kurucu ortaklarından 6 milyon $ toplamasının ardından 7 milyon $ yatırım yapan Avrupalı ​​teknoloji VC yatırımcısı XAnge liderliğindeki 14 milyon $'ın üzerinde tohum finansmanı sağladı.

NFT oyunlarının başarısı ve popülaritesi

Bu NFT tabanlı oyunlar öne çıksa da, Ekim ayında blockchain uzmanlarını aradığını açıklayan Konami de dahil olmak üzere oyun dünyasının tomurcuklanan teknolojiye ilgi duyması sayesinde sektör ana akıma yayılıyor. metaverse ve Web3 stratejisi.

Finbold'un bildirdiği gibi, bunun da ötesinde, blockchain ve metaverse oyunları 2022'nin üçüncü çeyreği boyunca 1,3 milyar dolarlık devasa bir fon aldı. Ayrıca, yalnızca Kasım ayında, Web3 oyunları 320 milyon doların üzerinde para toplamayı başardı ve bu da sektörün FTX'in çöküşü gibi aksilikler karşısında dayanıklılığını gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.