Güncel

Okullar kapanacak mı? Fahrettin Koca açıkladı

Covid-19'un etkilerinin artmasıyla okullar kapanacak mı sorusu akıllara geldi. İşte detaylar.

Okullar kapanacak mı? Fahrettin Koca açıkladı

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri hayat komple değişti. Bir süre okullar dahil her yer kapatıldı ve karantina uygulamaları başlatıldı. Virüsün yayılmasını kontrol etmek amacıyla bir çok önlem alındı. Maske mesafe ve temizlik kurallarıyla virüsün yayılması önlenmeye çalışıldı.

Aşının da bulunmasıyla virüse karşı çok önemli bir silah elde etmiş olduk. İnsanların aşılanmasıyla hayat nispeten de olsa normale dönmeye başladı diyebiliriz. Bu kapsamda okullar da bu sene tekrar yüzyüze eğitime geçti. Ancak son dönemlerde okullar kapanacak mı sorusu gündeme geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Okullar kapanacak mı? Fahrettin koca açıkladı

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Koca konuya bir açıklık getirdi diyebiliriz. Koca yaptığı açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulumuzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize başarı dolu haftalar diliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.