Mobil

YouTube koronavirüs videolarını silmeye başladı!

YouTube ilginç bir karara daha imza attı. Dünyanın bir numaralı dijital içerik platformu koronavirüs ile ilgili bazı videoları kaldırmaya başladı. İşte detaylar.

YouTube koronavirüs videolarını silmeye başladı!

Son birkaç aydır tüm dünyanın ortak bir gündemi var. Koronavirüs ya da daha az bilinen ismiyle covid-19 salgını. Bilindiği üzere Çin’de başlayan bu salgın yalnızca 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde tüm dünya geneline yayılmıştı. Salgından en son etkilenen ülkelerden birisi de Türkiye’ydi.

Salgının dünya geneline yayılması koronavirüs ile ilgili çekilen video sayısını da arttırdı. Hemen her YouTuber doğru ya da yanlış olduğuna bakmadan koronavirüs ile ilgili içerikler üretmeye başladı. Lakin bu videolar insanların yanlış yönlendirilmesine yol açınca YouTube harekete geçme kararı aldı.

YouTube koronavirüs videolarını silmeye başladı! - Resim : 1

YouTube koronavirüs videolarını silmeye başladı!

Koronavirüs salgını şu aralar özellikle ABD’de zirve noktasına ulaşmış durumda. Hergün yüzlerce kişi bu salgın yüzünden hayatını kaybediyor. Yarım milyonu aşkın vakanın bulunduğu Amerika’da evlerine kapanan halk koronavirüs salgınına neden olan etkenler ya da korunma yolları hakkında aramalar yapıyor. Zaten işin can sıkıcı noktası da burada başlıyor. İnsanları yanlış yönlendiren videolar yüzünden geçtiğimiz gün ABD’de bazı vatandaşlar dezenfektan içtikleri için tedavi altına alındı.

Öte yandan ülkede 5G antenlerine saldıranların sayısı da günden güne artıyor. Hal böyle olunca YouTube da koronavirüs ile ilgili bir dayanağı bulunmayan videoları silme kararı aldı. Şimdilik bu karar Türkiye’yi kapsıyor mu bilmiyoruz fakat ülkemizde de koronavirüs salgını ile ilgili yanlış bilgi veren birçok video olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
İsa Karakya
Korona virüs ( Covid - 19 ) salgını ile youtube kanallarında gönderilen kişiler ile yasal işlem başlatılması gerek çünkü insanların içinde kötü bir his bırakıyor.
Cevapla
Gogul48
Tırmalıyor.ama kurtuluşu yok
Cevapla
T. Aydın
Bazılarının suçunu kapatın
Cevapla
T. Aydın
İyi yaparsını
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.