Güncel

Omicron aşısı yapacağız diye girdikleri evden altın çaldılar!

Eşi benzeri görülmemiş bir olay daha yaşandı. Hırsızlar Omicron varyantına yönelik aşı yapacağız bahanesiyle girdikleri evden altınları çaldılar.

Omicron aşısı yapacağız diye girdikleri evden altın çaldılar!

Şok edici bir olay daha yaşandı. Salı günü yapılan açıklamada, zalimlerin yeni Omicron Covid varyantı için aşı yapma bahanesiyle Hindistan Bengaluru'da bir eve girip altınları çalarak kaçtıkları ifade edildi.

Polise göre, bir arabayla üç soyguncu geldi. Sanıklardan biri eldivenli olarak eve aşı görevi yapan sağlık personeli kılığında girdi. Ev sakinlerine aşı hakkında bilgi verdi. Kendilerine yeni Covid varyantı 'Omicron' için aşı yapacaklarını söyledi. Evde  bulunan kadın kocasını aramaya çalışınca sanık alnına tabanca dayadı. Diğer iki kişinin de yardımıyla evde bulunan kişiler bir odaya kitlendi ve altınlar çalındı.

Omicron işin aşı yağacağız diye girdikleri evden altınları çaldılar!

omicron

Bu sırada evin büyük oğlu Vikram Singh eve geldi. İçerideki hırsızlardan biri sağlık görevlisi gibi davranmaya devam ederek Vikram'a aşı yaptırıp yaptırmadığını sordu. İki doz aşı olduğunu belirten Vikram'ın açıklaması ardından hırsızlar hızlıca olay yerinden kaçtı. Polis, arabayla olay yerinden kaçan hırsızların kimliğinin henüz tespit edilemediğini ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Omicron varyantı Güney Afrika'da yeni ortaya çıkan bir varyant.  Henüz bu varyanta yönelik bir aşı çalışması dahi yok. Bu nedenle yaşanan olay ibretlik diyebiliriz. Ülkemizde de farklı bahanelerle insanların evine girip hırsızlık yapma olaylarıyla karşılaşıyoruz. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var. Siz bu olan olay hakkında  ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.