Güncel

Online olarak satılan 539 ürüne koronavirüs işlemi!

Koronavirüs fırsatçıları e-ticaret site yönetimlerini harekete geçirdi. Pek çok e-ticaret sitesi koronavirüsü fırsat bilip fiyat arttıran satıcılara işlem yaptı.

Online olarak satılan 539 ürüne koronavirüs işlemi!

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının ortaya çıkmasıyla tam bir kaos ortamı oluştu. Geçtiğimiz gün insanlar kolonya, makarna, kuru bakliyat gibi ürünlere adeta akın etti. Bu bilinçsiz ürün stoklama kavramı sonrasında fiyatlar da tavan yaptı. Şu anda normalde 2 – 3TL’den satılan makarnalar bile e-ticaret siteleri üzerinden 20 – 30TL gibi absürt fiyatlara satılmaya başladı. Bu durum bazı e-ticaret sitelerini de harekete geçirdi.

Türkiye’de e-ticaret tarafında akla gelen ilk isimlerden biri olan Trendyol aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Trendyol olarak platformumuzda on binlerce tedarikçimizin milyonlarca ürününü sizlerle buluşturuyoruz. Serbest piyasa ekonomisinde pazar yeri olarak faaliyet gösteren platformumuzda satıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını biz belirlemiyor ve müdahale edemiyoruz. Ancak koronavirüs tehdidine karşı ülkemiz kamu otoritelerinin açıklamaları ve yönlendirmeleri ışığında yaşanan bu özel durum nedeniyle sorumluluk alıyoruz.

Trendyol olarak, bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyatlandırma yapan satıcılara fırsat vermiyoruz. Platformumuzda haksız fiyat oluşumuna sebep olan 539 ürünle ilgili geliştirdiğimiz algoritmamız ve sizlerin desteğiyle gerekli işlemler yapıldı.

Fiyat kontrollerine ara vermeden devam ediyoruz ve tespit edeceğimiz haksız fiyat oluşumları ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizler de haksız fiyat oluşumu olduğunu düşündüğünüz ürünleri fiyat.kontrol@trendyol.com e-mail adresine iletmeye devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.