Opel Mokka-e Türkiye'ye geliyor! Geri sayım başladı!

İlk kez Haziran ayında ülkemize giriş yapan elektrikli Opel Mokka-e, 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak!

Opel Mokka-e Türkiye'ye geliyor! Geri sayım başladı!

Yeni Opel tasarımını başlatan %100 elektrikli küçük Mokka-e, ülkemize ilk kez Haziran ayında giriş yapmış, kısa süre içinde pazarın gözbebeklerinden biri haline gelmişti. Model 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak!

Opel Mokka-e Türkiye'ye geliyor! Geri sayım başkadı!

Ülkemizdeki elektrikli ürünlerin sayısını artırmak isteyen Opel, 2022 yılının ilk yarısında elektrikli Mokka'yı Türkiye sınırları içerisine sokuyor. Alman otomotiv devi Opel’in, Haziran ayında tanıtmış olduğu %100 elektrikli otomobil modeli Mokka-e, 2022 yılında Türkiye'de satışa sunulacak. Tarihinde ilk kez ilk adımda elektrikli versiyonu ile satışa sunulan Mokka, sıfır emisyonlu yapısını eğlenceli sürüş dinamikleri ile birleştirecek.

Opel Mokka-e Türkiye'ye geliyor! Geri sayım başladı! - Resim : 1

Asi ama agresif olmayan bir hava, sportif olmayan dinamik çizgiler, özgün ama zarif bir ızgara ile karşımıza çıkan model, özellikle de tamamen elektrikli bir versiyona sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

Emisyonsuz sürüş ile üstün sürüş keyfini bir arada sunmakta olan Opel Mokka-e'nin elektrikli motoru 136 bg güç ve 260 Nm tork sunabiliyor. Sürücü “Normal, Eko ve Spor” olmak üzere üç sürüş modundan birini seçerek o anki gereksinimine ve keyfine uygun sürüş tarzını belirleyebiliyor.

Mokka-e, normal sürüş modunda WLTP normuna göre 322 kilometreye kadar elektrikli sürüş menzili sağlayabiliyor. Azami hızı 150 km/sa ile sınırlanan model, Peugeot e-2008'de de karşımıza çıkan 50 kWh'lik bataryayı kullanıyor. son derece verimli ve kompakt olan Mokka-e, kullanıcısının hem şehir içi hem de güvenli otoyol sürüşlerini en iyi şekilde destekliyor.

Ekonomik sürüş keyfini kullanıcılarına yaşatacak olan Mokka-e, 2022'nin ilk yarısında Türkiye'de olacak. Ancak şu an için modelin fiyatı resmiyet kazanmış değil.