Güncel

Oppo yeni teknolojisi ile rakipsiz kalabilir!

Oppo firmasının şarj teknolojileri üzerindeki çalışmaları devam ediyor. Detayları aktarıyoruz.


Bugün Oppo, hızlı şarj sırasında pil güvenliğini sağlamayı amaçlayan yeni şarj teknolojilerini duyurdu.

Oppo yaptığı açıklamada, kendi donanımını ve yapay zeka yazılımını kullanan bir pilin 1500 döngüden sonra kapasitesinin yalnızca %20'sini kaybedeceğini ve bu da kullanıcıların gereksinimlerini %300 oranında karşılayacağını iddia etti.

Oppo'nun yeni şarj teknolojisi

Bir pil mahfazasında iki hücrenin gruplandırılması olan teknoloji, çift dahili dizi hücre ile bir polimer tabakası içeriyor. Bu sistem iki hücrenin birbirinden bağımsız olarak çalışmasına izin veriyor. İçerisinde bir pil güvenlik algılama çipi de yer alıyor. Bu çip, anormal voltaj düşüşlerini algılayacak ve pili kontrol ettirmeniz veya değiştirmeniz gerektiğinde sizi uyaracaktır.

Oppo bu sistem ile, akıllı şarj, farklı pil kapasiteleri ve şarj adaptörleri için en iyi şarj akımını dinamik olarak düzenlemeyi vaat ediyor. İzin verilen en düşük ısı ile en iyi akımı karşılaştıracak bu sistem güzel görünüyor. Isıdan bahsetmişken Oppo, düşük empedanslı bir sigorta kullanarak ısı üretimini yarıya indirmeyi başardığını da sözlerine ekledi.

Oppo ilk kez telefonlarının devrelerine (muhtemelen şarj cihazlarına da) galyum nitrür uygulayacak. GaN, silikondan daha iyi voltaj direnci sunuyor, bu da daha küçük şarj cihazları olacağı ve akımı aktarmada daha verimli olacağı anlamına geliyor. Kısaca, daha az ısı olacağı için daha az enerji kaybedeceği demek.

Son olarak Oppo, bu teknolojileri kullanarak 65W şarjın artık %20 daha hızlı olduğunu ve 30 dakikada 4.500mAh pili doldurmayı başardığını iddia etti.

Oppo'nun yeni şarj sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Ömer
Bende popo realme c15 kullanıcısıyim ve 6000 mah çok hızlı jarz yapiyor ve yavaş bititor herkese tavsiye ederim
Cevapla
Hacı
Oppo reno 2Z kullanıyorum mükemmel telefon herkese tavsiye ederim şarjı gerçekten çok hızlı doluyor çokta yavaş bitiyor
Cevapla
Adsız
Xiamo 4000mah yi 7.54 dakikada %100 şarj ediyor?
Cevapla
Yakup
Bende Xiaomi severim de ulan bu kadar abartmam
Oneplus
Yav hehe
Tuncay
Oppo reno 4 kullanıyorum süper telefon memnunum hatta oppo fabrikasında çalışıyorum bizzat içindeyim sistemin herkese tavsiye ederim
Cevapla
Sinan
Popo reno 5 lite kullanıyorum oyunlar çok kötü o kadar para verdim tavsiye etmiyorum
Ahmet
3 senedir oppo rx17 neo kullanıyorum halen daha kamera batarya performansı aynı harikada hızlı, oppo der susarım gerisi hikaye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.