Güncel

Xiaomi işi abarttı! Yoksa sırada Türkiye mi var?

Xiaomi, dünyadaki pazar paylarını ele geçirmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Xiaomi işi abarttı! Yoksa sırada Türkiye mi var?

Çin'in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, yükselişine devam ediyor. Bu alanda bir çok rakibi olan firma büyük bir rekabetin içerisinde. Bir pazarda daha liderlik koltuğuna oturan Xiaomi, en büyük rakibinden birinciliği devralmışa benziyor.

Şirket, şu anda Samsung'un ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon markası durumunda. Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan pazarında ise, Xiaomi birinci sırada yer alıyor. Şimdi ise, Rusya'dan gelen raporlara göre, bu yılın Haziran ayında Xiaomi'nin Rusya pazarındaki satışlarda ilk sırada yer aldığını gösterdi. Şirket ve alt markası Poco'nun Rusya pazarındaki satışları, Güney Kore'li Samsung'un satışlarını geçmiş bulunuyor.

Xiaomi Rusya pazarında ilk sırada

Rus perakendeci MTS'nin analizine göre, bu yılın Haziran ayında Xiaomi'ye ait pazar payı %31,2 olurken, Samsung'un payının ise %29,8 olduğunu gösterdi. Apple ise %14,5 pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı. Diğer bir Çin'li üretici olan Realme ise, %4,6 pazar payı ile dördüncü sırada yer almış oldu. Xiaomi'nin alt markası Poco, %3,8'lik payla beşinci sırada kendine yer bulmuş oldu.

Rusya'nın en büyük ev aletleri ve elektronik ürünleri perakendecisi olan M.Video-Eldorado Group'un bir temsilcisi, “Haziran ayında, Росo alt markası da dahil olmak üzere Xiaomi firması, miktar açısından Rusya pazarında lider oldu. Aynı zamanda Samsung, yılın ilk yarısında ilk sırada yer aldı. Xiaomi ve Samsung'un yanı sıra bu yıl Haziran ayındaki diğer popüler markalar ise Apple ve Honor" dedi.

Xiaomi'nin uygun fiyata yeni teknolojilere sahip akıllı cihazlar sunması şirketi üst basamaklara taşımaya yetmiş gibi görünüyor. Firmanın bu hızlı yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
d3m1r
normal, fiyat performans konusunda kimse eline su dökemez.7nm işlemcili tableti 2 milyar, telefonu 3-4 milyar civarıydı
Cevapla
Ney
100000 kere XİMOMİ dediniz ne düşünüyorsunuz
Cevapla
Şahin
Sansung kaybedecek. Neden derseniz her segmente uygun telefonu var ama fiyat politikası cok agresif. Samsung nokia gibi batmaz ama cep telefonu liderliklerini bırakmak zorunda kalır. Bütün özellikler ram miktarları hafıza aynı olan telefonlarda bakıyorsunuz fiyatlarda uçurum fark var.
Cevapla
Nova sottozen
Bana kalırsa Samsung ile Xiaomi billeşse baya bir güçlü firma olurlar ama Samsung adamdır Xiaomi ise kardeşi gibi Samsungun
Cevapla
Yorumcu
Olayı sadece xiaomi nin üzerinden yorumlarsanız, büyük oyumu göremez dar çerçevede kalıraınız. Çin bütün pazarları ele geçiriyor. Küresel çete dünyayı çin üzerinden ele geçirme peşinde.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.