Kripto Para

Bitcoin rekor kırdı! Değeri Tesla'yı bile geçti

Bitcoin tekrar rekor kırarak dünyanın en değerli 8. varlığı sırasına yükseldi.

Bitcoin rekor kırdı! Değeri Tesla'yı bile geçti

Kripto para piyasaları yeni yılın da yaklaşmasıyla iyice hareketlendi. Ethereum'da ciddi bir yükselişin yaşanmasının ardından bir rekor yükseliş de Bitcoin'den geldi. Haftaya hali hazırda yükselişle başlayan kripto para birimi yeni bir rekora daha imza attı. Bitcoin değer bakımından o kadar yükseldi ki Tesla'yı bile geride bırakarak dünyanın en değerli 8. varlığı oldu.

Bitcoin şu anda toplam kripto para pazarının yüzde 43’üne hakim durumda. Kripto para biriminin değeri ise 1,247 trilyon dolara ulaştı. Böylece global elektrikli araç üreticisi Tesla'yı dahi geride bıraktı.

Bitcoin rekor kırdı! Değeri Tesla'yı bile geçti

Bitcoin artık dünyanın en değerli 8. varlığı olarak karşımıza çıkıyor. Tesla ise 9. sıraya düşmüş durumda. 10. sırada ise Facebook (yeni adıyla Meta) karşımıza çıkıyor.

Bitcoin'in değer bakımından önünde şu anda gümüş bulunuyor. Bitcoin ve gümüş arasında 121 milyar dolarlık bir fark kalmış durumdaç Altın ise hala dünyanın en değerli varlığı konumunda. Açık ara önde olan altın şu anda 11,55 trilyon dolar değerine sahip. Altının ardından sıralama Microsoft ve Apple olarak devam ediyor. Ethereum da iddiali bir şekilde yükselişine devam ediyor. Haftaya iyi başlayan kripto para birimi en son tekrar rekor kırarak yükselişe geçti. Tesla'nın değer kaybetmesine hisselerin satılmasının da payı olmuş olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.