Güncel

Otomobilde yeni dönem: Fabrika çıkışlı ikinci el!

Otomobil fiyatlarındaki zamlar artarken bu duruma çözümler de aranıyor. Şimdi araç almak isteyenler için fabrika çıkışlı ikinci el otomobil mümkün olacak.

Otomobilde yeni dönem: Fabrika çıkışlı ikinci el!

İlk olarak Fransa ve İspanya'da başlayan fabrika çıkışlı ikinci el otomobil sistemi şimdi ülkemize de gelecek. Artan otomobil fiyatları ve çip krizi gibi sebeplerle iki yıldır otomobil fiyatlarında inanılmaz bir artış söz konusu.

Koronavirüsün de hayatımıza girmesiyle ikinci el fiyatlarında bir balon mevcut, ancak bu durum yakın zamanda düzeleceğe de benzemiyor. Hal böyle olunca da alternatif çözüm fikirleri ortaya çıkmaya başladı. 

Otomobilde yeni dönem: Fabrika çıkışlı ikinci el!

Gazete Pencere'nin haberine göre düşen alım gücüne yönelik bir çözüm mümkün olabilir. Bu çözüm önerilerinden biri de fabrika çıkışlı ikinci el otomobil. Buna göre elinizdeki otomobili fabrikaya gönderip yeniletebilir ya da fabrika çıkışlı bir ikinci el araç elde edebilirsiniz.

Bu durum tabi ki nihai bir çözüm olmayabilir. Ancak süregelen ve 2023 yılına kadar devam edeceği öngörülen çip krizi döneminde vatandaşın alım gücüne katkı sağlayacak bir hamle olabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Mehmet çağanay
Bu halkın üstündeki en büyük yük ÖTV dir ÖTV düşerse insanlar araç alabilir piyasa düzelir satış artar yakıt kullanımı artar küçük dusunulen vergi kalemleri çoğalır ve ÖTV den daha fazla bir gelir elde edilir
Cevapla
Asır
Tekerine lanet olsun
Cevapla
Şahin
Bir defaya mahsus, eşinin ve kendisinin üzerine araç olmayan kişilere, ötv sıfıflanamazmı, zaten benzinden alıyorsun, parça alıyorsun,köprü de alıyorsun, otoyolda alıyorsun, muayenede alıyorsun, ehliyete alıyorsun, ekzozda alıyorsun, alıyorsunda alıyorsun ötv yi bari alma. Senin desteginle yaşayan, kumarhane hariç geliri olmayan, içme suyunu dahi senin gönderdiğin Kıbrısa benzin kaç lira bir bak. Onlar halkın sırtında ötv yi kaldırıyor bizimkiler bindiriyor. Kıbrısa bizi kıskanıyor......
Cevapla
Vatandaş cemil
Hani 0 araç fiyatlarını çeşitli bahanelerle anormal fiyatlara çıkardınız çıkardınız Bari ikinci el araçlardan elinizi çekin çekinde en azından orta kesimde araç alabilsin Gerçi 20 yaşındaki bir otomobile 140 000 fiyat yazılıyorya oda ayrı mesele Elektirikli araçlara geçiş dönemini tamamen ikinci el araçları yenileyerek satarak bu açığı kapatmaya çalışan bu tekelleşmeyi şiddetle kınıyorum İkinci el araçların üzerinden lütfen elinizi çekin
Cevapla
Yavuz Selim Gümüş
Çok iyi olur kalpazandan kurtulur. Ülkem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.