YemekSepeti kuryeleri eylem kararı aldı!

YemekSepeti Banabi’de çalışan kuryeler eylem kararı aldı. Kuryeler şirketin sefalet ücretine mahkum etmek istediğini, esnaf kuryeliğe geçişe zorladığını iddia etti.

YemekSepeti kuryeleri eylem kararı aldı!

Geçtiğimiz günlerde Trendyol kuryeleri eylem yapmışlardı. Artan enflasyon ve her şeyin zamlanması sebebiyle aldıkları ücretin yetersiz olduğunu iddia eden kuryeler eylem yapmışlardı. Şimdi bir benzer eylem haberi de YemekSepeti tarafından geldi. Yemeksepeti işçileri salı günü genel merkez önünde bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini duyurdular.

YemekSepeti kuryeleri eylem kararı aldı!

Yemeksepeti İşçi Komitesi Sözcüsü Kaan Gündeş, açıklanacak zam oranının düşük olduğunu iddia ediyor. 2 Şubat günü açıklanacak olan zam oranına dair duyumlar alan Gündeş  zamın asgari ücret seviyesinde olmasına tepki gösterdi. Yemeksepeti İşçi Komitesi Sözcüsü Kaan Gündeş, "Biz yıllardır sendikalı olmak için mücadele ediyoruz. Şirket şu an sendikanın haklarını geri almak için dava açtı. Biz hem açıklanacak zamlı ücretlerin en az net 5 bin 500 TL artı yan haklar olması için hem de sendikaya açılan davanın geri çekilmesi için bir basın açıklaması yapacağız". “Sendikal örgütlülüğü engellemek için her yol deneniyor. Bir an önce meslek kolu tanımlarının düzeltilmesini ve arkadaşlarımızın tekrar taşımacılık meslek koluna alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.