Güncel

Oyun oynayarak Bitcoin kazanıyor!

Geliştirici, Super Mario oynarken Bitcoin kazanmak için eski usul Nintendo'sunu yükseltti!

Oyun oynayarak Bitcoin kazanıyor!

Teknoloji ve kripto para birimi endüstrisi ilerledikçe, video oyunları oynayarak Bitcoin ( BTC ) oluşturmak da dahil olmak üzere dijital varlıklar kazanmak için yeni seçenekler kullanılabilir hale geldi. Bir geliştirici, Super Mario oynarken merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı oluşturmak için eski Nintendo konsolunu yükseltti.

Oyun oynayarak Bitcoin kazanıyor!

Spesifik olarak, geliştiricilerin oyunlarına para yatırmasına ve oyuncuların oyun oynayarak para kazanmasına olanak tanıyan Bitcoin destekli bir platform olan Zebedee'nin ( ZBD ) geliştiricisi ve kurucu ortağı Christian Moss, orijinal Nintendo'sunu tam da bunu yapmak için yükseltti. 23 Ocak'ta yayınlanan bir videoda gösterdi.

Nasıl gitti

Moss, Zebedee aracılığıyla yükseltilmiş Nintendo Eğlence Sisteminde ( NES ) Super Mario Bros. 3 oynamaya başladığında, kanıtlandığı gibi, oyunda her jeton attığında oyun ona 10 satoshis veya "sats" ( Bitcoin'in atomik birimi) gönderdi.

100 milyon satoshi'nin bir Bitcoin'e eşit olduğunu hesaba katarsak (10 sats = 0,0000001 BTC veya basın zamanında 0,002299 $), bu, özellikle oyun şu durumlarda, ilk dijital varlığın karlı bir miktarını elde etmenin çok eğlenceli olsa da yavaş bir yolu olacaktır.

Videoya yapılan yorumlarda Moss, bir Bitcoin Gameboy oyun geliştiricisine sistemin nasıl uygulanacağına dair bir ipucu verdi ve oyun temel HTTP isteklerini yapabiliyorsa, o zaman Zebedee API ile sats göndermenin kolay olacağını vurguladı.

Geliştirici ayrıca, projesini 2-3 Mart tarihlerinde Londra'da gerçekleşecek olan Bitcoin'e özel Advancing Bitcoin konferansında sunacağını ve deneyini tekrarlamak isteyen herkes için ayrıntılı bir eğitim yazısı yazacağının sözünü verdi.

Benzer çabalar

Bu arada birisi kripto para birimi kazanmak için bir video oyun konsolunu ilk kez etkinleştirmiyor. Mart 2021'in sonlarında, mağazalarda uygun bir grafik işleme birimi (GPU) bulamayınca Nintendo Game Boy'unu Bitcoin madenciliği yapmak için modifiye eden takma adlı bir vlogger karşımıza çıkmıştı.

Onun çözümü, Game Boy'u, normalde Pokémon ticaretini ve diğer şeyleri gerçekleştirmek için kullanılan konsolun bağlantı noktası aracılığıyla Raspberry Pi Pico kullanan bir bilgisayara bağlamaktı. Raspberry Pi Pico, bir bağlantı kablosundan USB'ye bir adaptör oluşturmasına izin verdi. Bununla birlikte, oyun konsolu saniyede yalnızca 0,8 hash pompalayabildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.