Güncel

Panasonic projektörler Bükreş'in kuruluş yıldönümü kutlamalarına damga vurdu!

Bükreş'in 555. kuruluş yıl dönümünü kutlamak için 104 adet Panasonic projektörü kullanılarak dünyanın en büyük mimari video şovlarından biri oluşturuldu.

Panasonic projektörler Bükreş'in kuruluş yıldönümü kutlamalarına damga vurdu!

Romanya'nın başkenti Bükreş’in tarihte belgeli olarak ilk kez anılışının 555. yılında düzenlenen iMapp Bükreş 555. yaş günü etkinliğinde, Bükreş Parlamento Sarayı’nın duvarı kutlamalar için 270 mm genişliğinde ve 23.000 metrekarelik bir alanı kapsayan dev bir açık hava sahnesine dönüştürüldü.

104 adet Panasonic PT-DZ21K projektör, tek bir görüntü ortaya çıkarmak için kenar harmanlama ve geometrik eşleştirme yazılımı kullanılarak dev bir ekran oluşturdu.

 1412777563_panasonic5552.jpg

Şovu hazırlayan 360 Revolution şirketinin Teknik Müdürü Adrian Pochiscan: "DZ21K modelini, hem boyutu hem de çok sayıda projektörü üst üste dizerek istifler yapabileceğimiz kadar dayanıklı olması sebebiyle seçtik. Projektörün çözünürlük ve uzaktan kumanda özelliklerinin yanı sıra, istikrarlılığı ve enerji tasarrufu avantajı beğenimizi kazandı. Eğer başka bir projektör seçseydik, bu şovu gerçekleştirmek için küçük bir hidroelektrik santral kurmamız gerekecekti" diye belirtti. 

Şov kapsamında görsel sanatçılardan oluşan beş takım, her biri 5 dakika 55 saniye süren animasyonlu ekranlar tasarlayarak becerilerini sergiledi. 20 Eylül Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe binlerce kişi katıldı ve kazanan, Damien Fontaine liderliğindeki Fransız takımı oldu.

Panasonic Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Panasonic projektörlerinin kutlamaların bir parçası olarak seçilmesinden büyük bir memnuniyet duyduk. Böylece kenar harmanlama yöntemi kullanılarak, çeşitli boyut ve şekillerde, yüksek parlaklık ve renk derinliği sunan projektörlerimizin tüm yetenekleri başarılı bir şekilde sergilendi."

  1412777575_panasonic5551.jpg

Panasonic projektörleri daha önce Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda, 2012 Berlin Işık Festivali’nde ve Roger Waters'ın The Wall turnesinde yüksek profilli ekranlar için kullanılmıştı.

Aşağıdaki videoda gösterinin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Sizi temin ederiz böyle bir video daha önce izlemediniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.