Güncel

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim zorunluluğu kaldırıldı!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) artan koronavirüs nedeniyle yeni bir önlem getirdi. Buna göre ITU'de yüz yüze eğitime devam zorunluluğu kaldırıldı.

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim zorunluluğu kaldırıldı!

Pandemi sebebiyle ITU yeni bir karar aldı. Artan koronavirüs vakaları sebebiyle yeni bir önlem daha alındı. Omicron varyantının diğer varyantlara kıyasla hızla yayılması eğitimde bazı zorunlulukları beraberinde getirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, corona virüse karşı alınan yeni önlemleri sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim zorunluluğu kaldırıldı!

"Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek; sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir. Merkezi Derslik Binası’ndaki çalışma alanlarında seyreltmeye gidilecek ve bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından uyarılar sıklaştırılacaktır. Yarıyıl içi ve yarıyıl sonu sınavları yüz yüze gerçekleştirilecektir. " ifadelerine yer verildi.

Artan koronavirüs vakaları ITU'yü alarma geçirdi. Yüz yüze eğitim zorunluluğunun kaldırılması virüsle mücadele kapsamında oldukça etkili olabilir. Artan vakalar kış aylarının da gelmesiyle etkisini daha fazla hissettirmeye başladı. Bu kapsamda kalabalıktan kaçınmak virüsle mücadele konusunda oldukça etkili olacaktır. Siz eğitimde yüz yüze döneminin kalkması gerektiğini düşünüyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.