MIUI 13: Uygulama Geliştirme, Gizlilik ve Güvenlik Hakkında Daha Fazla Detay!

MIUI 13 hakkında detaylı bilgiler gelmeye şimdiden başladı. Bu kez sistemin nasıl performans göstereceğine dair bazı detaylar netleşiyor. Detaylar bu haberimizde.

MIUI 13: Uygulama Geliştirme, Gizlilik ve Güvenlik Hakkında Daha Fazla Detay!

Xiaomi resmi olarak MIUI 13'ün 28 Aralık'ta Çin'de Xiaomi 12 serisinin üç modeliyle birlikte piyasaya sürüleceğini duyurdu. Xiaomi 12 serisi ise önceden yüklenmiş MIUI 13 ile birlikte gelecek.

Xiaomi uygulama geliştirme, gizlilik ve MIUI 13 ile güvenlik alanında, sistem düzeyinde dolandırıcılığa karşı koruma ve tam bağlantı korumasını destekleyecek.

MIUI Daha Stabil ve Güvenli Olacak 

MIUI 13: Uygulama Geliştirme, Gizlilik ve Güvenlik Hakkında Daha Fazla Detay! - Resim : 1

MIUI 12 ile Xiaomi, işaret fişekleri, engelleme ağları ve gizli maskeler gibi gizlilik koruma işlevlerini sunarken, MIUI 12.5 akıllı pano gizlilik koruması, dosya korumalı alan mekanizması, web'de gezinme gizliliği koruması, konum bilgisi gizliliği koruması ve diğer işlevlerle birlikte gelmişti.

MIUI 13 ile Xiaomi, "Gizlilik Güvenliği Kalecisi" olarak adlandırılan gizlilik koruması açısından daha fazla özellik içerecek ve kapsamlı bir şekilde yükseltilmiş üç temel teknoloji sunacak ve bu da sistemin düzgün çalışması için önemli bir iyileştirme ile birlikte gelecek.

MIUI 12.5'in geliştirilmiş sürümüyle karşılaştırıldığında, MIUI 13'ün akıcılığı %15~52, sistem uygulamalarının akıcılığı %20~26 civarında arttırılmışken, çoklu yüksek frekanslı kullanım senaryoları da artırıldı. Kare düşme oranı %90'dan fazla düştü. Odaklanmış algoritmalar 2.0 + Sıvı Depolama + Atomik Bellek ile birleştiğinde artık cihazlar, 36 aylık sürekli kullanımın ardından cihazın okuma ve yazma performansı %5'ten daha az düşecek.

MIUI 13 henüz çıkmadan böyle haberlerin gelmesi ve firmanın sistemin performansına yönelmesi güzel görünüyor. Ancak halen ROM farklılığı konusu netlik kazanmış değil.