Güncel

PayPal İsveçli iZettle’ı satın aldı

Ödeme teknolojileri firması PayPal, İsveçli finans teknoloji şirketi iZettle’ı 2.2 milyar dolara satın aldığını açıkladı.

PayPal İsveçli iZettle’ı satın aldı

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan PayPal, kısa bir süre sonra halka açılmayı da planlayan İsveç-Stockholm merkezli finans teknoloji şirketi iZetlle'ı 2.2 milyar dolara satın aldı. iZetlle, küçük işletmelere akıllı telefon veya tablet tabanlı minyatür bir pos cihazı sunan ilk şirket olmanın yanı sıra küçük işletmeler için birçok finansal hizmet veriyordu. iZetlle, hali hazırda 12 farklı ülke de finanslar alanda çalışmalar yapıyordu.

Şirketin mevcut CEO’su Jacob de Greer satın alma işlemi sonrasında da görevine devam edeceğini açıkladı. İsveçli finans şirketinin bu yıl ki hedef işlem hacmi 6 milyar doların üstünde. Eğer bu hedef tutarsa şirketin yıllık net geliri 165 milyon dolar seviyesini aşacak.

ABD merkezli PayPal, halen dünyanın 200’den fazla ülkesinde dijital ödeme sistemi ile finansal çözümler sunuyor. Özellikle internet üzerinde yaygın olarak kullanılan PayPal, iZettle satın alımı ile özellikle Avrupa pazarında elini kuvvetlendirmeyi hedefliyor. PayPal, bu tip bir ortaklıkla online ödeme ağını işletmeler ve müşteriler arasındaki para transferleri ile daha da genişletmek istiyor. iZettle'ın küçük işletmelere yönelik çözümleri PayPal'ın fazla yer almadığı yeni bir alana girmesini de sağlayacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.