PayPal şaşırtıcı bir fiyata Pinterest'i satın almak istiyor

PayPal'ın sosyal ağ platformu Pinterest’i satın almak için duyanları şok eden bir fiyat teklif etti.

PayPal şaşırtıcı bir fiyata Pinterest'i satın almak istiyor

Dijital ödeme şirketi PayPal sosyal ağ platformu Pinterest’i satın almak için kolları sıvadı. Şirket bunu fazlasıyla istiyor olacak ki sunduğu fiyat duyan herkesi şaşırtıyor. Paypal'ın Pinterest için 45 milyar dolar teklif ettiği iddia ediliyor. Şirket ayrıca hisse başına 70 dolar vereceğini de duyurdu.

Pinterest adından çok söz ettirmese de aslında oldukça yaygın kullanılan bir platform. Estetik fotoğraflardan tutun tariflere kadar bir çok şeyi Pinterest'te bulabilirsiniz. Bu nedenle PayPal'in Pinterest'i satın alma stratejisi ile e-ticarette daha fazla büyüme kaydedeceği tahmin ediliyor.

PayPal şaşırtıcı bir fiyata Pinterest'i almayı teklif etti!

PayPal şaşırtıcı bir fiyata Pinterest'i satın almak istiyor - Resim : 1

Henüz iki şirketten de konuyla alakalı açıklama gelmedi. Ancak söz konusu satın alma teklifi internete düştüğüne göre yakında iki şirket de konuyla ilgili açıklamalarda bulunacaktır. Bu haberin yayılması Pinterest'in işine yaradı diyebiliriz. Söylentinin yayılmasıyla birlikte Pinterest’in hisseleri yüzde 10’un üzerinde artışla 63 dolara yaklaştı.

Paypal, pandemi döneminde kullanım açısından oldukça tercih edildi. Paypal hisseleri son 12 ayda yüzde 36 artış yaşadı, şirketin piyasa değeri de 320 milyar dolara yükseldi. Söz konusu satın alma haberi Pinterest’in kurucu ortağı Evan Sharp’ın LoveFrom’a katılmak için şirketten ayrılma planının açıklanmasının ardından geldi.