Güncel

Yeni bir koronavirüs varyantı daha çıktı! Bu sefer daha bulaşıcı

Koronavirüsün yeni bir varyantı daha keşfedildi. Bu seferki varyant daha da bulaşıcı. İşte detaylar.

Yeni bir koronavirüs varyantı daha çıktı! Bu sefer daha bulaşıcı

Koronavirüs çıktığı ilk günden beri dünyayı değiştirdi. Karantinalar ile geçen uzun bir süreden sonra virüse karşı ilk güçlü silahımız aşı keşfedildi. Aşılama çalışmaları sayesinde hayat biraz daha normale dönmüş olsa da virüs yeni varyantlarıyla tehdit yaratmaya devam ediyor. Şimdi koronavirüsün yeni ve daha bulaşıcı bir varyantı ortaya çıktı.

İsrail'de Sağlık Bakanlığı yetkilileri 'AY.4.2' adlı varyantın ülkede ilk kez tespit edildiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nachman Ash, Delta varyantının alt varyantı olan 'AY.4.2'nin daha bulaşıcı olabileceğini de belirtti.

Yeni bir koronavirüs varyantı daha çıktı! Bu sefer daha bulaşıcı

Dünya genelinde şu ana kadar koronavirüs yüzünden 4.9 milyon kişi hayatını kaybetti. Maske, mesafe ve temizlik kurallarıyla yaşadığımız bu dönemde virüs hala tehditini sürdürmeye devam ediyor. Farklı varyantların ortaya çıkmasıyla yeni bir dalga da kapıda olabilir mi sorusu akıllara geldi. En son özellikle ABD'yi kasıp kavuran Delta varyantından sonra şimdi başka bir varyant daha ortaya çıktı.

İsrail’de Sağlık Bakanlığı yetkilileri ‘AY.4.2’ adlı varyantın ülkede ilk kez tespit edildiğini açıkladı. Söz konusu vakanın Avrupa’da birkaç ülkede de görüldü. İsrail’deki taşıyıcının 11 yaşındaki bir çocuk olduğu da belirtildi. İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nachman Ash konuyla ilgili, “Alt varyant muhtemelen Delta varyantından daha bulaşıcı. Ancak arada önemli ölçüde bir fark yok. Her zaman varyantlar olacak. Onları takip etmeli ve eğer gerekirse özel önlemler almalıyız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.