POCO'nun Türkiye'de çok sattığı modele sürpriz destek: Arkasında Xiaomi var!

Xiaomi'nin alt markalarından birisi olan POCO, ülkemizde oldukça tutulan modellere sahip. Firmanın uygun fiyatla sunduğu güçlü özellikler kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi ise bir POCO modeline sürpriz yaptı diyebiliriz.

POCO'nun Türkiye'de çok sattığı modele sürpriz destek: Arkasında Xiaomi var!

Uygun fiyatlı güçlü modelleriyle tanınan Xiaomi'nin alt markası POCO çok önemli bir desteğe kavuşuyor. Çinli şirket tarafından önemli bir desteğe kavuşan firmanın gelin detaylarına bakalım.

Xiaomi alt markalara değer vermeye başladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin alt markaları özellikle Asya, Orta Doğu ve Türkiye'de oldukça seviliyor. Birçok ülkede önemli satış rakamlarına katkı yapan Redmi, POCO ve Blackshark markaları ciddi oranda firmaya destek olmaya devam ediyor. Bazı ülkelerde alt markalarına sunduğu yazılımsal destek ile takdir toplayan firma bazen de çok kötü yazılımsal güncelleştirmeler sunabiliyor.

Ancak son gelen haberlere göre Xiaomi, POCO M3 modelinin tüm bölgelerde MIUI 13 arayüzünü alacağını açıkladı. Birçok bölgede güncellenecek olan M3 modeli bütçe dostu oluşuyla dikkat çeken akıllı telefonlardan birisi.

POCO M3 modeline Xiaomi'den kıyak!

POCO M3, kutusundan Android 10 tabanlı MIUI 12 kullanıcı arayüzüyle çıkış yapmıştı. Cihazın şu an ki güncel sürümleri ise şöyle: V12.5.10.0.RJFMIXM, V12.5.8.0.RJFEUXM, V12.5.6.0.RJFINXM, V12.5.9.0.RJFIDXM, V12.5.4.0.RJFTWXM, V12.5.7 .0.RJFTRXM ve V12.5.8.0.RJFRUXM.

POCO M3 henüz tüm bölgelerde MIUI 13 güncellemelerini alabilmiş değil. MIUI 13 güncellemesi Global, AEA, Endonezya, Hindistan, Türkiye, Rusya ve Tayvan için test ediliyordu. Son bilgilere göre POCO M3 MIUI 13 güncellemesinin Global,  AEA, Endonezya, Hindistan, Türkiye, Rusya ve Tayvan bölgeleri için hazırlanmış durumda. Kalan bölgeler ise ilerleyen haftalarda güncellemeyi alacaklar.