Güncel

Porsche otomobiller için harika bir özellik sunacak!

Araç bakımı için sabit bir program yakında geçmişte kalabilir. Porshe, belirli bir kişinin sürüş tarzına bağlı olarak bakım ihtiyacını tahmin edebilen bir "dijital ikiz" teknolojisi geliştiriyor.

Porsche otomobiller için harika bir özellik sunacak!

Porsche tarafından geliştirilen yeni sistem, arızaları oluşmadan önce tahmin etmenizi sağlayacak. Bu sadece zaman kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda sürücüleri yolculuklar sırasında beklenmedik arızalardan da koruyabilecek. Bu teknoloji ile her kullanıcı bir sorun oluşmadan önce bakım zamanlayabilecek.

Benzersiz gelişme, belirli sürüş tarzına ve aracın aşınma derecesine bağlı olarak, servis önermek için birden fazla sensörün bir kombinasyonunu analiz edecek. Örneğin, düzenli off-road sürüşü süspansiyon onarımlarının normalden daha erken gerekli olmasına neden olabileceği için bunun için sürücüyü uyaracak.

Porsche Dijital İkiz Projesi Nedir!

Porsche otomobilleri arızaları oluşmadan önce tahmin edebilecek. Yeni sistemin lansmanının en erken 2022'de yapılması planlanıyor ve saha testleri devam ediyor. Taycan sahiplerinin yaklaşık yarısı, elektrikli bir otomobilin hava süspansiyonunun durumunu anonim olarak analiz ederek sistemin testinde yer alıyor. Belirli eşikler aşıldığında, sürücünün bir servis istasyonunu ziyaret etmesi gerekebileceği hatırlatılacak.

Böyle bir sistemin yaygın olarak tanıtılması, otomobil üreticilerinin sabit bakım programlarından vazgeçmelerini sağlayacak. Porshe, araç mükemmel çalıştığında bile algoritmaların yararlı olacağını iddia ediyor.

Otomobilin teknik durumunun dijital bir kaydının varlığı, ikinci el bir otomobilin tam satış fiyatını hesaplamanıza da izin verecek ve alıcılar aracın teknik durumunun şeffaf ve bağımsız analizini alabilecekler. Dijital İkiz projesi aynı zamanca ikinci elde de aracınızın net değerinin kesin bir şekilde belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.