Güncel

Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa bunları yapın!

Hızlı şarj, her zaman olması gerektiği gibi çalışmasa da cep telefonlarındaki en iyi yeniliklerden biridir. Cihaz aslında çeşitli nedenlerle çalışmayı durdurabilir. İşte sebepleri!

Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa bunları yapın!

Cihazımızın hızlı şarjını kullanırken, yapılacak şey şu şekilde olmalıdır. Kabloyu bağlayın ve akıllı telefonun pilini mümkün olduğunca çabuk doldurmasına izin verin. Ama yapılan şey, her zaman böyle olmamasıdır fakat bu şekilde olmuyorsa neden hızlı bir şekilde şarj olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Hatalar birden fazla olabilir, ancak en yaygın olanları dikkate alacağız. Tabii ki, hatanız listede görünmüyorsa, telefonun daha büyük bir sorunu olması aşikardır ve cihazın garantisine başvurmanız gerekecek.

İşte cihazınızın yavaş şarj olmasının nedenleri!

1.Kirli şarj bağlantı noktası

Bir bakalım, cep telefonları genellikle ceplerdedir ve bunlar kir biriktirir. Bu kir, mobil cihazın farklı deliklerinin içine gömülür. Bu kirin tıkanması ve şarjın başlaması için gerekli alanlarda kablonun temas etmesini engellemesi mümkün olabilir.

2.Hasarlı şarj bağlantı noktası

Kabloyu yanlış şekilde çekerek veya çıkararak bu şarj portu zorlamak bozulmasına neden olabilir. Bu aslında, düzenli olarak gerçekleşen bir şeydir. Bu gibi durumlarda, bu bağlantı noktasını zorlamayı durdurmak daha dikkatli olma ve kablosuz gibi diğer şarj yollarını kullanmaya çalışmak en iyisi olacaktır.

3.Desteklenmeyen bir şarj kablosu kullanma

Birçok üretici, hızlı şarjın gerçekleşmesi için kablo ve şarj cihazının kombinasyonuna ihtiyaç duyar. OnePlus bu üreticilerden biridir ve çoğu zaman, cep telefonu orijinal şarj cihazıyla değilse şarja bağlandığında, hızlı şarj gerçekleşmez. Bu yüzden dikkatli olmalısınız, orijinal kablo ve şarj cihazı kullanın.

4.Yük optimizasyonu etkinleştirildi

Bazı mobil şirketler, pil stresinden tasarruf etmek için ana işlevi hızlı şarjı devre dışı bırakmak olan şarj teknolojilerini entegre etmeye başladılar. Samsung bu şirketlerden biridir, cihazınızın şarj olmadığını ve mükemmel durumda olduğunu görürseniz, bu seçeneği etkinleştirmiş olabilirsiniz. Bu seçenek etkin olmalı.

5.Şarj olurken telefonu kullanmayın

Cihazın şarj olurken dinlenmesine izin vermelisiniz. Cihazın rahatsız edilemeyeceği durumlar vardır. Cihaz şarj olurken belirli bir performans talep edeceği için cihazın olması gereken hızda şarja uyum sağlaması gerektir. Cihaz şarj olurken kullanmayın.

Yorumlar
Zübeyir
Adaptör ve kablo nün orjinal oldunu nasıl öreneceyiz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.