Güncel

Qualcomm, akıllı saati Toq'u piyasaya sürdü!

Giyilebilir Cihaz Kategorisini Dönüştüren Smartwatch Teknolojisi!


200 MHz saat hızında çalışan, ARM Cortex tabanlı M3 işlemciyle gelen Qualcomm Toq1.5 inçlik kararlı ekran boyutuyla kullanıcıların saat dünyasındaki boşluğunu doldurmak için geliyor. Toq'un en çarpıcı özellikleri arasında gelen aramaları cevaplama, müzik çaları kontrol etme ve mesaj gönderme gibi özellikler bulunuyor.

1386062445_basliksiz-11386023417.jpg

Amerika'da bu hafta satışa sunulan olan Toq'un fiyatı da dikkat çekiyor. Galaxy Gear'dan aşağı kalır bir fiyatla gelmeyen bu saat, Gear'ın yapabildiklerinin yanına malesef şuan için yanaşamıyor. Beyaz ve siyah renk seçenekleriyle çok fazla renk yelpazesi sunmayan Toq 349.99 dolar'lık fiyatıyla da kullanıcıların tercih sınırlarını pek zorlamayacağa benziyor.

Farklı özellikler!

• Mirasol ekran teknolojisi – parlak güneş ışığında bile keskin ve sürekli açık bir görüntüleme deneyimi sağlamak için ortam ışığını kullanan, her zaman net ve görünür.

Yansıtıcı ekran teknolojisi;

• Qualcomm WiPower™ LE teknolojisi - sorunsuz, gerçek “drop and go” (bırak ve git) kablosuz şarj deneyimi.

Stereo Bluetooth ses deneyimi – tüm gün rahatınız ve kolayca takabilmeniz için kulak yolunuzun dışına oturan ilk gerçekten kablosuz stereo kulaklık.

Bluetooth® kablosuz teknolojisini kullanan Toq, müşterilerin aramaları kabul etmelerini/reddetmelerini, mesajlar ile toplantı uyarılarını görüntülemelerini ve akıllı telefonları ya da All-Joyn etkin cihazlarından gelen seçtikleri uyarıları doğrudan bileklerinden almalarını sağlar.

1386850479_zdnet-qualcomm-smartwatch-toq-620x406.jpg

Qualcomm, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Toq’a işlevler eklemeye devam edecek. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra AccuWeather ve E*TRADE'den önceden yüklenmiş hava ve borsa uygulamalarını da kullanabilecek. Qualcomm Toq ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen http://toq.qualcomm.com adresini ziyaret edin.

Türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda henüz net bir bilgi olmasa da isteyen kullanıcılar ürünü internet üzerinden 1-2 hafta beklemek kaydı ile satın alabilirler. Qualcomm imzasını taşıyan saat, bakalım Gear ve Smartwacth 2 satışlarını nasıl etkileyecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.