Güncel

realme duyurdu! İşte dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu!

realme yeni teknolojisini açıkladı. Dünyanın ilk SLED teknolojisine sahip akıllı televizyonu yakın zamanda ortaya çıkacak!

realme duyurdu! İşte dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu!

Bilindiği üzere realme, uzun zaman önce ülkemize resmi olarak giriş yaptı ve akıllı telefon pazarında sunmuş olduğu fiyat-performans ürünleri sayesinde kısa sürede popüler olmayı başardı. Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin yalnızca bu alanda faaliyet göstermediği ve daha pek çok noktada ürün gamını genişlettiği de bilinen bir gerçek. Giyilebilir teknolojiden televizyonlara kadar ürün üreten realme, dünyanın ilk SLED televizyonunu duyurdu.

realme duyurdu! İşte dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu!

Ülkemizde resmi olarak faaliyet yürüten firmalardan birisi olan realme, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yakın zaman içerisinde dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu görücüye çıkacak. Artık televizyon teknolojilerinde LED, OLED, QLED gibi ekran panellerine oldukça alışığız zira bu isimleri fazlasıyla sık bir şekilde duyuyoruz. Ancak yeni ortaya atılan SLED ismi kulağa biraz yabancı gibi geliyor. Yapılan açıklamaya göre ise muhtemelen firmanın henüz gösterilmeyen 4K 55 inç modelinde bunu görmüş olacağız.

realme duyurdu! İşte dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu! - Resim : 1

SLED teknolojisi LED ekrandan farklı olarak arka aydınlatmada beyaz ışık yerine kırmızı, yeşil ve mavi ışıkları kullanıyor. Böylece panel çok daha geniş bir spektrumda renk gösterebiliyor. Bu durumun en önemli artısı olarak ise görüntü kalitesinde sağlanması beklenen artış olarak ifade ediliyor. Ayrıca standart bir ekran panelinde NTSC (önlenebilen parlamanın yüzdesi) yüzde 70 seviyesinde iken SLED ile bu yüzde 118 seviyesine geliyor. Televizyonun tam olarak ne zaman görücüye çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Riza
Ben yorumu bu habere değilde, size yapacağım. Haber diye yazdığınız şey, aynı cümleleri birkaç defa tekrarlamak tam başka birşey değil. Kısa ve öz yazın . Anlarız. O kadar geri zekalı degil bu insanlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.