Güncel

Redhack destekçilerine yargı süreci başlıyor!

Destekçiler için sıkıntılı günler geilyor!


Pek çok kamu kurumundan sonra son olarak önceki gün Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesine saldıran ve masum kişilerin kişisel kimlik bilgilerini yayınlayıp - karşı olduğu hükümet yerine - bilgilerini yayınladığı kişilerin zarar görmesine yol açan sözde halk için hack yaptığını söyleyen ama yaptıklarıyla söyledikleri sürekli çelişen Redhack isimli gruba yönelik yürütülen soruşturmada kritik bir noktaya gelindi.

Soruşturmayı geniş kapsamlı yürüten savcılık Redhack’in terör örgütü kapsamına alınması için çalışma başlattı. Savcılık, grubun Marksist-Leninist unsurlar barından bir manifestosu ve orak çekiçten oluştan bir logosunun bulunduğuna vurgu yapan bir rapor hazırlayarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderdi.Savcılık, Terörle Mücadele uzmanlarından Redhack’in terör örgütü kapsamında değerlendirilip değerlendirilemeyeceği yönünde görüş istedi.

1336942790_komunist.jpg
PKK nın sanal alemde devlet sitelerine saldıran kolu olan bazı korsanlarla bir çok benzerlik gösteren Redhack in dosyası Terörle Mücadele kapsamına girerse bu grubun yaptıklarını , Twitter gibi sosyal alanlarda destekleyenler de dahil olmak üzere grubun haberini yapan haber siteleri de Terörle Mücadele Kapsamında değerlendirmeye alınarak Terör Örgütünü Övme ve Propagandasını Yapma suçlarından hüküm giyebilecek.

Hatırlarsanız daha önce de Ankara Emniyet Müdürlüğü ' ne saldıran bu grup , Emniyet Müdürlüğüne Terör Örgütünden olan kişileri şikayet eden muhbirlerin iletişim formundan gönderdikleri kimlik bilgilerini ifşa ederek şikayetçileri hedef konumuna getirmişti. Redhack in bu bilgileri asıl yayınlama nedenlerinin ise PKK nın eylemlerini meşru görerek , onlara psikolojik destek vermek , onları şikayet edenlerin ise cezalandırılmasını istediklerini belirten uzmanlar ; Redhack in , Terör Örgütüne hizmet ettiğini açık bir şekilde ifade ederek bu kararın alınmasının doğru olacağını savunmuşlardı.

- Devlet sitelerine saldıran bu tür terör yanlısı gruplara desteğinizi iletmeden önce 2 kere düşünmekte fayda var.

Yorumlar
Misafir
SAllamayın...
Cevapla
Misafir
Redhackin terör örgütü olduğuyla ilgili bir çok döküman görmüştüm internette onlardan bir tanesi http://redhackgercekleri.blogspot.com/ gerçekten çok doğru tespitler yapılmış yazılar var.
Cevapla
Misafir
gecenlerde bir haber sitesinde şu meşhur olay vardı http://www.medyafaresi.com/haber/79436/guncel-ttnete-saldiran-hackerlarin-sok-konusma-kayitlari.html sanırım bu linkteki konuşmalar onların nasıl iş yaptıkları gorunuyor. Adamlar heckermiş :)
Cevapla
Misafir
TRT TÜRK ten kopyala-yapistir yapinca ayni fikirleri savunmus oluyorsunuz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.