Güncel

Reklamlı Netflix paketi hayal kırıklığı yaratabilir

Netflix geçtiğimiz dönemlerde yeni bir paket sunacağını açıklamıştı. Bu paket daha ucuz olacak ancak reklamlar içerecek.

Reklamlı Netflix paketi hayal kırıklığı yaratabilir

Yayın akışı devi Netflix son dönemlerde ciddi maddi kayıplar yaşadı. Tüm bunların ortasında şirket bazı kararlar aldı. Bu kararların arasında daha düşük ücretli ancak reklamlar içeren bir paket sunmak yer alıyordu. Ancak görünüşe göre bu reklamlı paket kullanıcıları çok memnun etmeyecek bazı detaylara sahip olacak.

Reklamlı Netflix paketi hayal kırıklığı yaratabilir

Reklamlı Netflix paketi hayal kırıklığı yaratabilir - Resim : 1

Netflix, geçtiğimiz dönemlerde yeni abonelik sistemi duyurmuştu. Bu sisteme göre yeni bir paket sunulacak ve bu paket reklamlı içerikler sunacak. Uygun fiyatlı olacak olan bu paket ne yazık ki bazı beklentileri karşılayamayacak.

Şimdiyse bu abonelik sistemi ile ilgili önemli bir gelişme daha duyuruldu. Steve Moser isimli bir geliştirici, Netflix'in kodlarında dikkat çeken bir detaydan söz etti. Bu detaya göre reklamlı paketi kullanan Netflix kullanıcıları ne yazık ki platformda indirme yapamayacak. Yani çevrim dışı olarak içerik izleme mümkün olmayacak. Bu kapsamda kullanıcılar reklamlı Netflix paketini sadece çevrimiçi kullanabilecekler. Kullanıcılar, bu koşullar altında Netflix'i yalnızca çevrimiçi olarak izlemek durumunda kalacaklar. 

Bu da çoğu kullanıcı için olumsuz bir özellik olacak diyebiliriz. Zira insanlar istedikleri içerikleri indirip ardından diledikleri zaman çerçevesinde izleyebiliyorlar. Fakat durum böyle olunca ne yazık ki platform sadece çevrimiçi olarak kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.