Güncel

RIM işçilerinin işine son vermeye devam ediyor!

BlackBerry'nin durgun gidişi şirketi etkiledi mi?

RIM işçilerinin işine son vermeye devam ediyor!

Dünyanın en büyük donanım ve yazılım üreticilerinden RIM, firması bildiğiniz üzre BlackBerry modelli ürettiği mobil cihazlarıyla birlikte tüm dünyada adeta bir fenomen haline gelen, kendine has bir tasarım ve yapıya sahip olan telefon ve tabletler üreten bir şirket.

RIM'ın son dönemlerde hızla gelişen ve büyüyen mobil cihaz sektöründeki kötü gidişatı, diğer şirketlere nazaran biraz daha azalan popüleritesi, şirkette bir takım istenmedik durumlara sebebiyet vermeye devam ediyor. Android ve iOS pazarının RIM'ın satışlarını çok büyük oranda etkilemesinin faturası şirketin çalışanlarına kesildi.

1338210597_rimorta.jpg

Hal böyle olunca RIM, Geçtiğimiz sene 2 bin çalışanı işten çıkarmış,  bu sene Haziran ya da Temmuz aylarında da 2 bin kişiyi işten çıkarmayı düşündüğünü açıkladı. İnternetteki ve analistlerin iddialarına göre RIM'in artık eski günlerini yakalamasının neredeyse imkansız olduğunu dile getirirken, BlackBerry 10 işletim sistemininin RIM'ın geleceği hakkında çok büyük kararlar almasını sağlayabileceğini söylemeyi unutmayalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.