Güncel

RIM telefon kolunu devrediyor!

Blackberry telefonların arkasındaki şirket RIM telefon kolunu ikiye ayırarak satmayı düşünüyor.

RIM telefon kolunu devrediyor!

Sunday Times gazetesinin yaptığı habere göre RIM telefon işletmesini, Blackberry yazılım işlerini ve mesaj ağ sistemini 2 ayrı parça halinde satmayı düşünüyor. İngiliz gazetesinin haberine göre kime satacağı henüz belli olmasa da Facebook ve Amazon iki potansiyel alıcı olarak görülüyor.

Ayrıca RIM BBM,BIS ve BES
gibi veri ağı girişimlerini de korumayı düşünüyor. Eski CEO'su Jim Balsillie'nin yaptığı açıklamaya göre RIM ağ servislerini kolunu da satmasının daha iyi olacağını düşünüyor. Sunday Times gazetesinin raporuna göre alternatif bir seçenek de ikiye ayrılmadan Microsoft gibi bir firmaya satılabilir.

1340624051_rim-firma.jpg

RIM'in CEO'su Thorsten Heins'nin söylediklerine göre Blackberry 10'da hangi işletim sisteminin olacağına karar vermediklerini ve bu adımın stratejik olduğunu bazı fırsatlar sunacağını belirtti. Son günlerde duyurulan Blackberry'nin dokunmatik telefonu RIM'in bu girişimine göre şekillenecek.

Kanadalı şirket hakkında geçen ay The Globe and Mail'de çıkan habere göre şirket son zamanlarda yaklaşık 2000 çalışanını da işten çıkarmıştı. Bu gelişmeler her ne kadar 'fırsat' olarak tanıtılsa da, eğer tahminler doğruysa yakında RIM hakkındaki gerçekler ortaya çıkacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.