Güncel

Sonunda beklenen oldu yeni iPad Apple'ın başını yaktı!

Yeni iPad'in 4G özelliği Apple'ın başına bela oldu.

Sonunda beklenen oldu yeni iPad Apple'ın başını yaktı!

Apple Avustralya'da 4G şebekesi olmamasına rağmen, yeni iPad'in reklamında 4G özelliğini öne sürmesi başını belaya sokmuştu ve biz size bunun haberini vermiştik. Bu nedenle Apple mahkemeye verilmişti.

Mahkeme sonuçlandı ve Apple'ın müşterisini kandırdığına hükmetti. Şirket 2.29 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum oldu.

1340619812_ipad4g1.jpg

4G özelliğine sahip olması Apple'ın yeni iPad'inin önemli özelliklerinden birisi. Bu özelliği ile iPad'ler dünyaya açıldı. Aynı şekilde Avusturalya'da da piyasaya sürülen iPad'ler, müşterilerin tepkisiyle karşılaştı.

Çünkü Avustralya'da ki şebekeler ile Apple'ın 4G'li iPad'leri uyumlu değil ve kullanıcılar iPad'i ile ülke sınırları içinde 4G ile internete bağlanması imkansız.

Apple bu durumu fark etmesiyle ülkedeki 4G'li iPad reklamlarını durdurdu.  Şirket, "WiFi+Hücresel" şeklinde yeni bir reklam kampanyası başlattı. Ancak Avustralya Federal Mahkemesine göre bu yeterli olmadı. Mahkeme, Apple'ın müşterisini kandırdığına hükmederek şirkete 2.29 milyon dolarlık para cezası verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.