Ripple'dan iddialı sıfır karbon emisyon çıkışı!

Ripple, 2040 yılına kadar sıfır karbon emisyonu taahhüt ediyor!

Ripple'dan iddialı sıfır karbon emisyon çıkışı!

Ripple'ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na ( SEC ) karşı yasal savaşı sürerken, blockchain şirketi yüzlerce başka işletmeyle birlikte daha yeşil bir gelecek için çabalara katılıyor.

Ripple'dan iddialı sıfır karbon emisyon çıkışı!

Ripple 20 Eylül'de İklim Taahhüdü'nü imzaladığını duyurdu ve böylece daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak amacıyla 2040 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etmeyi taahhüt eden 375'ten fazla işletmeye katıldı.

2019 yılında Amazon tarafından ortaklaşa kurulan İklim Taahhüdü'nün imza sahipleri arasında, Paris Anlaşması'ndan on yıl önce net sıfır karbon emisyonuna ulaşacaklarını garanti eden 51 sektör ve 29 ülkeden işletme yer alıyor.

Ripple'dan iddialı sıfır karbon emisyon çıkışı! - Resim : 1

Daha sürdürülebilir gelecek

Ripple'ın açıkladığı gibi:

“İklim krizi söz konusu olduğunda, kripto daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye yardımcı olmak için üzerine düşeni yapmalıdır. Dün ClimatePledge'i imzaladık ve gezegene öncelik veren 375'ten fazla işletmeye katıldık."

Ripple'ın taahhüdüne göre, "her çözümle daha sürdürülebilir bir küresel ekonomi ve gezegen gerçekleştiriyoruz. Karbon nötr blok zinciri teknolojisinden ve yeşil bir dijital varlık olan XRP'den yararlanırken kapsayıcı ve ölçeklenebilir finansal sistemlere erişimi artırıyoruz."

Diğer imza sahipleri arasında Hewlett Packard Enterprise, Salesforce, Visa, IBM, Microsoft, Coca-Cola, Unilever bulunmaktadır. Best Buy, Mercedes Benz, Rivian, Verizon ve çok daha fazlası.