Diablo 4 efsane grafikleriyle bilgisayarları coşturmaya geliyor!

Blizzard'ın efsane oyunu Diablo 4 müthiş grafikleriyle oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bugün bazı oyuncular için sevindirici bir gelişme daha yaşandı. İşte detaylar.

Diablo 4 efsane grafikleriyle bilgisayarları coşturmaya geliyor!

Diablo III 2012'de piyasaya sürüldü ve 2017'ye kadar oyuncuları memnun etmeyi başardı. Blizzard 2017'den beri oyunun yeni sürümü için çalışmalara uzun yıllar devam etti. Diablo 3, 27. sezonuna Ağustos ayında girmiş ve Diablo 4 son test aşamasına bu sezondan sonra geçiş yapmıştı.

Oyun Direktörü Joe Shely ve Genel Müdür Rod Fergusson oyun hakkında oldukça heyecan verici haberler verdi. Diablo IV, Ekim ayında gerçekleşen ilk kapalı beta ile test aşamasına girecek. Daha da önemlisi, oyuncuların teste davet etme ve oyunu ilk deneyenlerden biri olma şansları bulunuyor.

Blizzard efsane oyunu Diablo 4'ü piyasaya sunuyor!

Blizzard, Diablo II: Resurrected, Diablo III ve Diablo Immortal'ın oyun sonu içeriği konusunda deneyimli oyuncular arıyor. Geliştiriciler, bu oyunlardaki çeşitli oyun hatalarına bakacak ve sınırlı sayıda oyuncuya davetiye gönderecekler.

Bir sezon boyunca yukarıdaki oyunlardan birisini oynadıysanız davetiyeye hak kazanabiliyorsunuz. Davet alabilmek için Battle.net hesap ayarlarınıza gitmenizi ve haberler ve özel teklifleri almak istiyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bu onay kutusu ise "Gizlilik ve İletişim" sekmesinin altında bulunmakta.

Normal bir oyuncu olsanız bile yine de davet edilme şansınız bulunuyor. Bunun için sadece yukarıda bahsedilen iletişim ayarlarını yapmanız ve üç oyundan herhangi biri için oyun sonu içeriğini oynayabilirsiniz.

Davetliler, Helltide, Nightmare Dungeons, Whispers of the Dead ve Fields of Hatred gibi çeşitli oyun modlarına sahip olacaklar. Bu modlarla alakalı ayrıntıları Blizzard'ın blogunda bulabilirsiniz.

Beta esnasında 50. seviyeye ulaşan oyuncular Paragon Board'larına erişim kazanacaklar. Bunlar, oyuncuların herhangi bir seviye sınırı olan karakter üzerinde istedikleri gibi harcayabilecekleri hesap çapındaki istatistiksel artışlar sağlıyor. Paragon sistemi, bu sefer Diablo III'ünkinden çok daha farklı. Paragon sistemiyle alakalı Blizzard, geçen Aralık ayında kısa bir genel bilgi vermişti.

Oyuncuların davetiye alabilmeleri için 11 Ekim'e kadar süreleri var. Testler ise 18 Ekim'de başlayacak.