Güncel

Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

Rus Sberbank, Mayıs ayına kadar Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatmayı planlıyor!

Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

Rus Sberbank tarafından Ethereum'un merkezi olmayan finans ( DeFi ) sistemine dayanan bir platform için 'açık test' aşaması bu yılın Mart ayında başlayacak.

Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

Dahası, yerel Rus medya kuruluşu Interfax'ın 3 Şubat'ta bildirdiğine göre, Sberbank Blockchain Laboratuvarı Ürün Direktörü Konstantin Klimenko tarafından sağlanan bilgilere göre platformun lansmanı Mayıs ayından önce mümkün olabilir.

3 Şubat Cuma günü VII Perm Ekonomi Kongresi katılımcılarının bir sorusunu yanıtlayan Klimenko şunları söyledi:

"Kendimize büyük bir hedef belirledik - Rus DeFi ekosistemini bir numara yapmak (merkezi olmayan finans sistemi - IF). Ağımız artık kapalı beta testi formatında çalışıyor. 1 Mart'tan itibaren bir sonraki aşamaya geçeceğiz; artık beta testi değil, açık test olacak.”

Ekledi: 

''Nisan ayı sonunda platform tamamen açılacak ve ardından üzerinde bazı ticari işlemler yapmak mümkün olacak.” 

MetaMask ile uyumlu olacak platform

Blockchain platformunun, Klimenko tarafından belirtildiği gibi Ethereum ile birlikte çalışabileceği bildiriliyor. Özellikle MetaMask ile uyumlu kripto cüzdan kullanıcıları sisteme erişebilecekler (geliştiricisi ConsenSys). Ayrıca müşterilerin kripto para varlıklarını mevcut platformlardan yenilerine taşıyabileceklerini söyledi.

Klimenko'ya göre DeFi sistemi, gelecekte geleneksel bankacılık sektörünün yerini alma potansiyeline sahip.

Kasım ayında Sberbank, blockchain platformu ile Ethereum üzerine kurulu merkezi olmayan finans ekosistemi arasında teknolojik bir bağlantı geliştirme niyetini kamuoyuna açıkladı. Ancak DeFi ile ilişkili tehlikeler daha önce hem Rusya Federasyonu Merkez Bankası'nın hem de Maliye Bakanlığı'nın dikkatine sunulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.