Güncel

Rusya, Google'ı cezalandırmaya başlıyor!

Rusya kendisine karşı yapılan yaptırımların sonucundan Google'u cezalandırmaya başladı. İşte Rusya'nın aldığı hamleler ve tüm detaylar.

Rusya, Google'ı cezalandırmaya başlıyor!

Rusya'nın iletişim gözlemcisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Google'ı Rus yasalarını ihlal ettiği için platformun ve bilgi hizmetlerinin reklamının yasaklanması da dahil olmak üzere cezalandırmak için adımlar attığını söyledi.

Önlemler Google Arama, Google Play uygulama mağazası, YouTube, YouTube Müzik, Google Sohbet ve Gmail için geçerli olacak.

Rusya, Google'ı cezalandırmaya başlıyor!

rusya google

Rus düzenleyici Roskomnadzor, YouTube'u Ukrayna topraklarındaki özel askeri operasyonunun seyri hakkında sahte görüntüler yayan kilit platformlardan biri haline gelmekle suçladı. Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin itibarını sarstığı iddia edildi. Neticede Rusya, Alphabet Inc.'in sahibi olduğu Google'a karşı hamleler almaya başladı.

Kommersant gazetesindeki bir rapora göre, Google 2021'de Rusya'da reklam yapmak için KDV hariç 243 milyon ruble (3.2 milyon $) harcadı. 3 Mart'ta Rusya'da çevrimiçi reklam satışını durduran Google, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi. Geçen ay Rusya, Google'dan Rus vatandaşlarına yönelik tehditleri YouTube'da yaymayı bırakmasını talep etmişti.

Düzenleyici ayrıca Mart ayında Google'ın haber toplama hizmetini engelledi ve şirketi Ukrayna'daki askeri operasyonla ilgili sahte materyallere erişim vermekle suçladı. Rusya parlamentosunun alt meclisi Duma, geçen ay, orduyla ilgili hükümet hesaplarıyla çelişen "sahte" haberleri kasten yayanlar için 15 yıla kadar hapis cezası veren bir yasayı onayladı.

Yorumlar
Anarşik emre
Google tek atar
Cevapla
Anan
Bi bok yapamaz Google'ye
Cevapla
SLM
Helal olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.