Rusya’dan trajikomik iddia: Zorlanıyoruz çünkü mutant asker kullanıyorlar!

Bazı kaynaklarda Rus hükümeti tarafından resmi açıklama olarak yapıldığı iddia edilen “mutant asker kullanıyorlar” sözleri, siyaset gündemine bomba gibi düştü.

Rusya’dan trajikomik iddia: Zorlanıyoruz çünkü mutant asker kullanıyorlar!

Rusya – Ukrayna savaşı son hızıyla devam ederken, Rus cephesinden hemen her gün ilginç yeni bir haber gelmeye devam ediyor. Savaşın ilk günlerinde yaşadıkları zorlukları “kara büyü” yapılmasına bağlayan bazı Rus yetkililerinden sonra, şimdi de Rus haber ajanslarının “mutant asker” yalanına başvurduğu iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Rusya’nın işi Ukrayna’da hiç de kolay devam etmiyor. Rusya bu savaşı gir al çık şeklinde çok basit bir plana dayandırmışken, karşısında mahalle mahalle köy köy savaşan bir Ukrayna ve ekonomik olarak tam karşısına dikilen bir dünya görünce, işlerin hiç de kolay gitmeyeceğini anladı.

Rusya’dan trajikomik iddia: Zorlanıyoruz çünkü mutant asker kullanıyorlar!

Özellikle ülke içerisinde baş gösteren ekonomik sıkıntıları unutturmak ve milli duyguları konsolide ederek Ukrayna savaşının başarısızlığına bahane bulmak isteyen Ruskümeti kaynaklı yerel medya ise, şimdilerde Ukrayna’nın savaşta mutant asker kullandığını dillendirmeye başladı.

Buna göre, Ukraynalı askerler Amerikan laboratuvarlarında geliştirilen bir tür serumu kendilerine enjekte etmekte ve bu sayede de güçleri birkaç kat artarak adeta hissiz insanlara dönüşmektelermiş.

Söz konusu iddialar hakkında açıklama yapan emekli bir ABD generali ise, Rus yetkililerin çok fazla çizgi film izlediğini gerçek dünyada özellikle de karşısındaki Ukrayna askerlerinde böyle bir teknolojinin var olmadığını, Rusya’nın iç ve dış politikalarındaki hatalarını halkından bu yalanlarla saklamak istediğini söyledi.