Güncel

Samsung Apple ürünlerini yasaklattı!

Samsung Apple arasında geçen dava sonucunda Apple'ın bazı ürünleri Amerika'da yasaklandı.


Apple ve Samsung ilişkisi, akıllı telefon pazarında yaptıkları rekabet kadar birbirlerine girdikleri patent davaları ile de bilinir. Yine bir patent davası daha sonuçlandı. Peki kazanan kim oldu?

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu şimdi, iPhone 3 dahil olmak üzere, iDevices, iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 3G ve iPad 2 3G AT & T versiyonu gibi satışı yasaklanmış ürünleri yayınladı.

1370409959_apple-samsung.jpeg

Bildiğiniz gibi, ITC ABD'nin iç ve dış ticaret taşıma sorumlusu. Apple Amerikalı bir üretici ancak ürünleri dışarda üretildiği için ceza kapsamında Amerika'ya girişi yasaklanacak. Peki bu yasaklara hangi sebep yol açtı?

Bu cezaya sebep sadece bir patent ihlali. Apple eski cihazlarında Samsung'un patent sahibi olduğu bir teknoloji kullanmış. "Appartus ve CDMA mobil iletişim sistemi içerisinde kodlama / kod çözme taşıma biçimi arada gösterge yöntemi." Bu ceza sadece eski cihazlar için geçerli ve yeni cihazlara ceza verilmedi.

Ceza kapsamında bulunan ürünlerin bazıları belki de raflarda bile yok eski olduğundan dolayı ancak Samsung'un Apple'a karşı sembolik bir zaferi olmuş oluyor.

Yorumlar
monarch
keşke her marka istediği tenkolojiyi kullanabilse bu tüketiciler için daha iyi olurdu. böylece telefonlar daha ucuz ve bazı seylerde cimrilik yapamazlardi
Cevapla
tet
arge icin milyarlarca dolar harcayan firmalar haklarini ancak patet ile alabiliyor....
Cevapla
S4
iphone kargaları hadi ötün bakalım :)
Cevapla
iphon 5
Atı alan Üsküdar'ı gecincemi yasaklanmış. Cok saçma
Cevapla
İbrahim
Samsung alamamış birşey. Yazııııkk ne çektin be samsung
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.