Güncel

Samsung bir patent davasında daha rekor cezaya çarptırıldı!

Samsung patent ihlali nedeniyle 15.000.000 dolar ödemeye mahkum edildi

Samsung bir patent davasında daha rekor cezaya çarptırıldı!

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan Güney Koreli Samsung'un başı dertten kurtulmuyor. Firma daha önce olduğu gibi yine sanık sandalyesine oturdu ve suçlu bulundu.

Rembrandt Kablosuz Teknolojiler LP firması tarafından Samsung aleyhine açılan patent ihlali davası, Cuma günü sonuçlandı. ABD Bölge Yargıcı Rodney Gilstrap başkanlığında dördü erkek ve dörtü kadın jüri'den oluşturulan kurul, Rembrandt'ın patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Rembrandt'ın lehine bir karar vererek sanık durumundaki Samsung'u 15.000.000 milyon dolar ödemeye mahkum etti.

Davaya konu olan patent ihlali sebebiyle açıklama yapan Rembrandt şirketinin avukatı; Bluetooth EDR (gelişmiş veri hızı)  patentlerinin izinsiz olarak cihazlarda kullandığını ve bu sistemi kullanan cihazları satışa sunarak patenti ihlal ettiği gerekçesiyle, Samsung şirketini dava ettiklerini açıkladı.

Samsung ihlali yalanladı ve Rembrandt'ın patentlerini kullanmadığını savundu ancak jüri, Samsung'un savunmasını kanıtlayacak yeterli delili sunamadığına karar vererek şirketi 15.000.000 dolarlık tazminata mahkum etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.