Güncel

Samsung önümüzdeki 5 yıl boyunca tedarik sıkıntısı görmeyecek!

Samsung tedarik konusunda elinin çok kuvvetli olduğunu açıkladı. Elinde 5 yıla kadar yetecek olan ürün bulunan firma, bu ürünlerin toplam sipariş değerinin 158 milyar dolar olduğunu söylüyor. Detaylar bu haberimizde.

Samsung önümüzdeki 5 yıl boyunca tedarik sıkıntısı görmeyecek!

Samsung Electronics, şu anda, üretim sırasında sera gazı emisyonlarını azaltma çabalarından dolayı karbon azaltma sertifikası ile ödüllendirilen gelişmiş 1 c DRAM'lere ve dayanıklı taşınabilir SSD'leri denemeye başladı. Firmanın elinde oldukça çok ham madde var. Öyle ki elindeki ürünler firmayı tam olarak 5 yıl idare edebilecek kapasitede.

Nisan ayında Samsung'un dökümhane bölümü, bir önceki yıldaki satışlardan daha fazla olan ve 5 yıla kadar sürebilen alt tabaka siparişleri olduğunu açıkladı. Güney Kore'li firma, 2027 yılına kadar ham madde ihtiyaçlarını temin ettiklerini ve toplam değerlerinin 158 milyar dolar olduğunu söylüyor.

Samsung önümüzdeki 5 yıl boyunca hiçbir kriz yaşamayacak

Samsung Electronicsönümüzdeki 5 yıl için yeterli olan yaklaşık 200 trilyon KRW'lik sipariş aldı. Şu anda 3nm'lik Substratın test aşaması ve tamamlanma sürecinde olduğunu ve mevcut çeyrekte seri üretimine geçileceğini söylüyor.

Samsung 2027 yılına kadar tedarik sıkıntısı çekmeyecek!

Bazı popüler bloglar ve sitelere göre daha önce Qualcomm ve NVIDIA'nın yarı iletken sevkiyatı için yeni tedarikçiyle anlaşdığını, bu anlaşmanın TSMC ve diğer firmalar ile de gerçekleştiğini bildiriyordu. Şu anda, hammadde belirsizliği ve olası tedarik zinciri kesintileri nedeniyle piyasa bu tür düşüncelerle dolup taşmakta gibi görünüyor. Yakın zamanda bazı otomobil firmaları üretimlerini geçici olarak durduklarını açıklamıştı.

Samsung Electronics'in 2022'nin ilk çeyreğinde 77,78 trilyon KRW'lik satış rakamına ulaştığını ve bugüne kadar görülen en yüksek işletme kârında yüzde 14,12'lik bir artış olduğunu belirtelim. Samsung, tüm endişeleri bir kenara bırakarak ve yüksek performanslı bilgi işlem ekosistemini güçlendirerek ilerlemeye devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.