Güncel

Samsung saldırıya başladı!

Apple, iPhone 4S' i duyurdu. Samsung ise hız kaybetmeden harekete geçti.


Apple ile Samsung arasındaki patent savaşı, iPhone 4S' in duyurulmasıyla tavan yaptı. Bilindiği gibi Samsung, Apple' ın yeni nesil iPhone' nunu tanıtmasını bekliyordu.

Sonunda o gün geldi ve Samsung' da daha önce belirttiği gibi kablosuz iletişim teknolojileri patent ihlali gerekçesiyle, iPhone 4S' i Fransa ve İtalya' da yasaklatmak için başvuruda bulundu.

Paris ve Milano' da yaptığı başvuru ile iPhone 4S' in satışa sunulmasına ihtiyati tedbir kararı getirilmesini adli makamlardan talep eden Samsung, Apple' ın bile bile fikri haklarını ihlal ettiklerini ve teknolojilerini kullandıklarını belirtti.

Samsung, artık haklarını korumanın zamanı olduğunu ve önümüzdeki dönemde farklı ülkelerde de benzer başvurular yapacaklarını belirtti.

Samsung' un başvuruda yapığı iddaya göre Apple, 3G cihazları için özellik WCDMA standartları olmak üzere kablosuz iletişim teknojileriyle ilgili patentleri ihlal ediyor.

Bakalım iPhone 4S' e Fransa ve İtalya' da yasak getirilecek mi? Eğer Samsung bu iki ülkeden olumlu bir sonuç alırsa, diğer ülkelerede başvurarak Apple' ı oldukça zor bir duruma sokacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.