Güncel

Samsung Apple ile dalga geçmeye devam ediyor!

Samsung, Apple'ın son amiral gemisi iPhone X'in eksiklikleri ile dalga geçmeye devam ediyor.


Geçtiğimiz gün sizlere Samsung'un Apple'ı aşağılamak adına yapmış olduğu reklam çalışmasını aktarmıştık.

Şu bir gerçek, Samsung ile Apple'ın arası biraz şu sıralar bozuk. Zaman zaman çizgi biraz aşılsa da tatlı diyebileceğimiz bir rekabet te yok değil aralarında aslında.

Rekabet her alanda her firma için oldukça önemli çünkü şirketleri geliştiren en etkili güçlerden bir tanesi de sürekli olarak yarışmaları gereken güçlü bir rakipleri olması. Apple ve Samsung da senelerdir pek çok farklı şekilde birbirleri ile yarışmaktalar.

En azından kendi aralarında. Ancak Apple'a nazaran Samsung, biraz işi abartıya kaçırmışa benziyor. Daha öncesinde yayınladığı reklamlar ile gündeme konu olan Samsungi bu sefer tam olarak üç adet reklam videosu yayınladı. Evet üç...

Reklam filmlerinin ilkinde iPhone X'in LTE ile veri indirme hızı ile alay eden Samsung, diğer videolarda da kulaklık girişinin olmayışı, hızlı şarj için ekstra satılan adaptör ve kablo gibi telefonun eleştiri alan yönlerine odaklanmayı seçmiş durumda.

Aynı zamanda S9 ile de kıyaslama yapan Samsung, özellikle iki telefonun kameraları arasındaki farka vurgu yapıyor ve DxOMark puanı bazında iPhone X'un S9'dan geride kaldığını da gösteriyor. Yayınlanan videolara yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Peki ya siz Samsung'un bu reklam çalışmaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.