Samsung'dan ayna gibi ekran: 2000 nit parlaklık ve ötesine!

Güney Koreli üretici Samsung ekran teknolojisi konusunda kendisini aşmak istiyor. Bu amaçla yola hareket eden şirket ayna gibi ekranlar vadediyor. İşte detaylar.

Samsung'dan ayna gibi ekran: 2000 nit parlaklık ve ötesine!

Koreli üretici Samsung, CES'te tanıttığı yeni nesil mobil ekranı ile adeta çağ atlamış desek yeridir. Firmanın tanıttı bu ekran yüksek seviye parlaklığı geliştirilmiş teknolojiler ile sunmayı hedefliyor.

Samsung'un ekranları diğer birçok telefon üreticisi için önemli zira firmanın ekranları bazı Apple iPhone ve Xiaomi gibi akıllı telefonlarda kullanılıyor.

Samsung Ayna gibi görüntü devrini gerçekleştirebilir

Koreli üreticinin şu anda en iyi telefonu olan Galaxy S22 Ultra'nın en yüksek parlaklığı tam olarak 1750 nit. Yeni geliştirilen ekran sayesinde bu rakam 250 nit daha arttırılarak 2000 nit seviyesine çıkarılmış. Böylece S22 Ultra'dan daha yüksek görüntü parlaklığı elde edilmiş. 

Samsung, CES sunumlarında iki adet ekran sergiledi. Biri şuanda kullanılan geleneksel ekran olurken, hemen yanında ise UDR 2000 sertifikalı ekran yer alıyor. Samsung, UDR'nin ne olduğunu henüz açıklamadı, ancak bunun Samsung'un yeni bir ticari görüntülüme markası olduğunu varsayabiliriz.

Samsung görüntülemede çağ atladı: Tam 2000 nit!

UDR, Ultimate Dynamic Range anlamına geliyor olabilir. Tabi bu sadece tahmin. Firma ilerleyen haftalarda bu teknolojiyi daha ayrıntılı olarak kamuoyuna açıklayacaktır. Teknolojiyi tahmin etmek zor olsa da Samsung'un mobil cihazlar için ilerleyen zamanlarda mükemmel bir ekran sunacağını öngörebiliriz.

Samsung'un yeni ekranı hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.