Güncel

Samsung'dan zamanın ötesinde hamle!

Samsung henüz Şubat ayı gelmeden bazı cihazları için Şubat güncellemesini yayınladı. Güney Koreli teknoloji devi zamanın ötesinde hamleler yapmaya devam ediyor.

Samsung'dan zamanın ötesinde hamle!

Samsung, bir süredir, daha o ay gelmeden önce bazı cihazlar için aylık güvenlik yamalarını yayınlıyor. Bu her zaman aynı telefonlar veya hatta seriler olmuyor, bu yüzden hangi cihazın güncellemeyi önceden alacağını kestirmek imkansız. Ancak neredeyse her ay, gelecek ayın güvenlik güncellemelerini alan bir cihaz ailesi oluyor. 

Samsung'dan zamanın ötesinde hamle!

samsung

Ve evet bugün de o günlerden biri. Ocak ayında olmamıza rağmen, Koreli şirket daha fazla bekleyemedi ve Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra için Şubat güncellemesini yayınladı. Şimdilik, bu güncelleme sadece Hollanda'da yayılıyor gibi görünüyor, ancak şüphesiz çok yakında diğer Avrupa ülkelerini de vuracak. Yeni yapı N98xxxxxU3EVA9 olarak tanımlanıyor; buradaki "xx", her iki telefonun özel modeline göre farklılık gösteriyor. Maalesef şu anda güncelleme ile gelen özelliklerin mevcut bir değişiklik günlüğü yok.

Her zamanki gibi, güncelleme bildirimini henüz almadıysanız, manuel kontrol yapmanız gerekebilir. Güncellemenin size de gelip gelmediğini görmek için Ayarlar'a gidebilir ve Yazılım güncelleme menüsüne erişebilirsiniz. Samsung 2021 yılını iyi kapattı ve şirket bu yeni yılda da çalışmalarına durmadan devam ediyor. Özellikle katlanabilir telefon sektöründe öncü olan şirket rakiplerine bu pazarda fark attı. Güney Koreli teknoloji devinin gelirlerinin katlanabilir telefon sektörüne öncülük etmesiyle gelirlerinde artış yaşanması da bekleniyor diyebiliriz.

Yorumlar
misafir
samsung kraldir
Cevapla
Zübeyir
en az 5yıl güncelleme olmalı
Cevapla
MrKonyar
Zaten aslında 5 yıl veriyor samsung. 3 yıl sürüm üzerine 1 yıl her ay sonraki 1 yık 3 ayda bir güvenlik güncellemesi vererek zaten 5yıl taahhüt sunuyor. Android ios gibi özellik fakiri olmadığı için zaten artık güvenlik güncellemesi bile yetiyor çünkü kozmetik değişiklik dışında telefonla uzaya çıkacak değiliz. Bugün s21 ultra alan kullanıcı 5 yıl üst düzey olarak o cihazı kullanır 5 yıl sonra bile belki eksiklik hissetmez.
Emin
Güncelleme olunca noluyor?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.