Güncel

Sandıklarda gizli kalmış hazineler gün ışığına çıktı

Bukacparaeder.com sandıklarda gizli kalmış hazineleri gün ışığına çıkarmaya başladı.


Gizli kalmış ve kıymeti bilinmeyen hazinelerin gerçek değerini objektif uzmanlar aracılığı ile belirleyen Türkiye'nin ilk ve tek online ekspertiz internet sitesi bukacparaeder.com sandıklarda gizlenmiş değerleri gün ışığına çıkarmaya devam ediyor.

Bukacparaeder.com kurucusu Muazzez Bodur konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “bukacparaeder.com’un hizmete açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, hedeflerinin üzerinde bir ekspertiz talebi aldıklarını belirtti. Ziyaretçilerin en çok ahşap objeler, tablolar, tespihler, Kur'an-ı Kerim el yazmaları, paralar, silah ve savaş objeleri, saatler, eski fotoğraf makineleri, eski radyolar, vintage eşyalar, pul ve gümüş objeler konusunda kendilerine başvurduklarını sözlerine ekleyen Bodur, Osmanlı tarafından üretilmiş eserler ya da Osmanlı pazarı için yapılmış mobilyalar, porselenler, kılıçlar ve tabloların hala evlerimizi süslediğini, vintage dediğimiz dönem kıyafetleri, eski fotoğraf makineleri, kameralar ve eski radyoların da tahmin edilen değerin çok üstünde değerlenebildiğini vurguladı.

1356434718_083.jpg


Birinci sırada Kur’an-ı Kerim ve El yazmaları

Muazzez Bodur, konuyla ilgili olarak ayrıca “birinci sırada Kur’an-ı Kerim ve el yazmalarının olduğunu belirtirken, günümüzde hala evlerde el yazması eserlerin ve Kur'anların oldukça fazla sayıda bulunduğunu, ancak eserlerin ne olduğunun anlaşılamadığı için yeterli özenin gösterilmediğini, birçoğunun tahrip olduğunu gördüklerini belirtti. El yazması ve matbu eserler çok karıştırılıyor, ekspertiz için tarafımıza gönderilen bütün el yazması eserlerin çevirilerini yapıp eserlerin ne olduğu, kim tarafından yazıldığı, hangi konuda yazıldığı hakkında eser sahiplerine bilgiler de verildiğini açıkladı.

1356434755_101.jpg


Medya’da da Büyük İlgi Gördü

Sosyal Medyada,  "Eski Eşyanızla hikayenizi paylaşın, ücretsiz ekspertiz yapalım!" kampanyası başlattıklarını ve ilginin oldukça yüksek olduğunu belirten Muazzez Bodur sözlerine şunları da ekledi:  “Dedenizin size emanet ettiği silah, annenizin nişan yüzüğü, arkadaşınızın hediye ettiği eski kitabınız, ilk pul koleksiyonunuz, ilk oyuncağınız... Hepsinin hala sizin için çok özel bir yeri ve değeri olduğunu biliyoruz. Bukacparaeder.com, korunması gereken değerli eserlerin daha fazla zarar görmemesi ve yok pahasına el değiştirmemesi için değerlerinizi tekrar keşfetmenize destek olmaya devam ediyor.”

1356434830_211b.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.