Satılacak telefon kalmadı! Xiaomi Mi Mix 4 saniyeler içinde tükendi! Bir özür daha geldi!

Bu akıllı telefon kapış kapış gidiyor. Xiaomi'nin şuanda satışa çıkan ekran altı kameralı ilk modeline rağbet sürüyor.

Satılacak telefon kalmadı! Xiaomi Mi Mix 4 saniyeler içinde tükendi! Bir özür daha geldi!

Xiaomi, ekran altına gömülü ön kamerası olan ilk modeli Mi Mix 4'ü geçtiğimiz günlerde Çin pazarında satışa sunmuş oldu. Ancak telefonun tüm stokları, 1 saniye içerisinde tükendi ve Lu Weibing, kısıtlı stok nedeniyle Xiaomi hayranlarından özür dilemek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni amiral akıllı telefonu Mi Mix 4'ü resmen duyurduğunu açıklamıştık. Bu telefonun üst düzey özelliklere sahip olmasına ek olarak, ekran altına gömülü ön kamerasıyla da çok dikkat çekmişti. Şimdi ise Xiaomi Mi Mix 4 ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Stokları kurudu!

Xiaomi yetkilileri, Mi Mix 4'ün lansmanında telefonun resmi çıkış tarihinin 16 Ağustos olacağını açıklamışdı. Beklenen gün geldi çattı ve şirket, şuanda yeni amiral gemisi telefonunu resmen satışa çıkardı. Ancak satışlar sırasında Xiaomi'yi bile şaşırtan bir gelişme daha yaşandı. Xiaomi Mi Mix 4'ün tüm stokları, yalnızca 1 saniye içerisinde eridi ve bitti.

Satılacak telefon kalmadı! Xiaomi Mi Mix 4 saniyeler içinde tükendi! Bir özür daha geldi! - Resim : 1

Telefon kalmadı! Ardından özür geldi!

Xiaomi'nin üst düzey yöneticilerinden olan Lu Weibing, konuyla ilgili olarak tüketicilerden özür de diledi. Çin'in sosyal medya platformu Weibo üzerinden bir açıklama paylaşan Weibing, Mi Mix 4 arzının zaten kısıtlı olduğunu ve ellerinde gerçekten de hiç ürün kalmadığını açıkladı. Xiaomi yöneticisi, telefonun ikinci parti satışlarının ne zaman olacağına dair bir bilgi henüz vermedi.

Xiaomi Mi Mix 4, şirketin bile bu kadar beklemediği düzeyde bir ilgi gördü. Elbette bu sonuç, Xiaomi için devasa paraları kasasına indirdiği anlamına geliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, Xiaomi Mi Mix 4'ün satışlarından 46,3 milyon dolar para kazanıldığına dikkat çekildi. Şirket buna ek olarak, Mi Pad 5 isimli tabletinden de hiçde fena sayılmayacak bir para kazanmış oldu. Xiaomi, Mi Pad 5 satışlarının 30,88 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Yeni gelişen bu son dakika gelişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın?