Güncel

Shiba Inu, 2 hafta içinde rekor seviyede yatırımcısını kaybetti!

SHIB, jetona olan talep azaldıkça iki hafta içinde 60.000'den fazla sahibini kaybetti!

Shiba Inu, 2 hafta içinde rekor seviyede yatırımcısını kaybetti!

Shiba Inu (SHIB) kripto tokeninin adreslerinin sayısındaki aylarca süren istikrarlı büyüme, kripto tokenin 60.000'den fazla sahibini kaybederek 12. düşüş gününe girerken gerilemeye başlamış gibi görünüyor.

Shiba Inu, 2 hafta içinde rekor seviyede yatırımcısını kaybetti!

CoinMarketCap'ten alınan bilgilere göre, son 12 gün içinde Shiba Inu (SHIB), 16 Mart'ta 1.199.453 token sahibine sahipken 29 Mart itibariyle sadece 1.135.593'e düştü ve bu hesap sahibi sayısının 63.860 kadar gerilediğini gösteriyor.

SHIB toplam adresleri düşüşte. Kaynak: CoinMarketCap

Ağdaki köpek meme para birimini tutan benzersiz adreslerin toplam sayısı, aniden önemli ölçüde düştüğü ve tek bir günde 32.832 sahibini kaybettiği 17 Mart'a kadar istikrarlı bir şekilde artıyordu.

Finans analizleri ile bilinen Finbold, Mart ayının başlarında SHIB'yi içeren zincir üstü işlemlerin miktarının art arda dördüncü ay düşüşte olduğunu ve bu süre zarfında bu rakamın %9,27 düştüğünü ortaya çıkarmıştı ve biz de Teknolojioku olarak bu veriyi sizlerle paylaşmıştık.

SHIB sahipleri neden düşüyor?

Talepteki düşüşün nedenlerinden biri, Shiba Inu madeni parasına olan ilginin soğuması ve günlük ortalama 1.700'den fazla yeni sahibi ekleyen tamamen yeni bir kripto hissi olan ApeCoin'e (APE) geçiş olabilir .

Nitekim, Bored Ape Yacht Club adlı popüler nonfunible token (NFT) koleksiyonunun kripto para biriminin piyasaya sürülmesi, sahip sayısındaki SHIB düşüşünün başlangıcına denk geldi.

Bunun dışında, Google Trends tarafından derlenen verilere göre, "Shiba Inu jeton satın al" arama terimine olan ilgi de büyük bir düşüş kaydetti ve 29 Ekim 2021'de 100'den 26 Mart 2022'de sadece bire düştü.

Yorumlar
Şikişiki şiba
Hold yapan çok yatirimci azalmadan ath olmaz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.